Maseczki tylko w określonych sytuacjach. Kolejny etap znoszenia obostrzeń

Box1 Wiadomości
fot. Łukasz Piecyk

Od najbliższej soboty 30 maja w przestrzeniach ogólnodostępnych obowiązywać będzie tylko jedna zasada – zachowanie dystansu społecznego. Obowiązek zasłaniania nosa i ust zostanie zniesiony. W sklepach, środkach komunikacji publicznej, kościołach czy kinach – maseczki wciąż będą obowiązkowe.

To nie koniec znoszenia obostrzeń. Od najbliższej soboty 30 maja zostanie zniesiona także zasada limitu osób w sklepach i lokalach gastronomicznych. Od niedzieli 31 maja zostanie zniesiony także limit osób w kościołach, choć w dalszym ciągu trzeba będzie pamiętać o dystansie społecznym.

Od 31 maja przywrócona zostanie również możliwość organizowania zgromadzeń – ale tylko do 150 osób przy zachowaniu rygorów sanitarnych. Koncerty plenerowe do 150 uczestników też będą mogły być organizowane od tego momentu.

Od 6 czerwca ponownie otworzą się kina, teatry, filharmonie. Na widowni będzie mogło być zajętych 50 proc. dostępnych miejsc. Funkcjonowanie wznowią także sale zabaw, baseny, parki rozrywki, siłownie i kluby fitness. Dyskoteki i kluby w dalszym ciągu pozostają zamknięte.

Dobre informacje mamy też dla przyszłych małżonków. Od 6 czerwca zostaje przywrócona możliwość organizacji wesel. Maksymalna liczba gości, podobnie jak przy zgromadzeniach, to 150 osób. Weselnicy nie będą musieli nosić maseczek.

Tagged

1 thought on “Maseczki tylko w określonych sytuacjach. Kolejny etap znoszenia obostrzeń

  1. Bez sensu.
    Powinno być albo albo, a nie że w autobusie czy sklepie trzeba mieć maseczkę, a na przystanku czy ulicy już nie. To tak jakby powiedzieć, że osoba chora zaraża tylko w pojeździe MZK czy w markecie, a na powietrzu już nie zaraża.
    To trochę przypomina lekarza orzekającego w ZUS.
    Nie ma pan nóg, rąk, jest pan niewidomy i ogólnie niesprawny fizycznie, ale nadaje się pan do pracy.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *