Nie chcę być już sam. Stowarzyszenie z Torunia wspiera dzieci w pandemii

Box2 Wiadomości

Stowarzyszenia Wędka im. Każdego Człowieka realizuje projekt pn.: “Nie chcę być już sam”. Celem przedsięwzięcia jest walka ze skutkami pandemii i izolacji w ramach zapewnienia wsparcia psychologicznego ubogim rodzinom. Każdy może wesprzeć akcję finansowo, m.in. biorąc udział w biegu “Kilometry dobra” lub w Charytatywnym Turnieju FIFA21.

Liczba problemów emocjonalnych, depresji i prób samobójczych wśród dzieci znacząco wzrosła w okresie pandemii.

Stowarzyszenie Wędka z Torunia postanowiło zainicjować projekt, dzięki któremu dostęp do pomocy psychologicznej byłby łatwiejszy. Akcja “Nie chcę być już sam” realizowana jest w ramach ogólnopolskiej kampanii “Kilometry dobra”. Celem jest zapewnienie 600 wizyt u psychologa dla dzieci i ich rodziców.

– Poczucie izolacji jest coraz bardziej frustrujące, zarówno dla dzieci jak i dorosłych. Dlatego chcemy wesprzeć rodziny, które mają bardzo ciężką sytuację życiową i nie stać ich na wizyty prywatne. Często nie są one świadome, że ktoś może ich wysłuchać i zmienić ich negatywne nastawienie – mówi prezes Stowarzyszenia Wędka Wojciech Przybysz.

Jak można wesprzeć akcję? Bardzo prosto. Wystarczy do 30 maja wziąć udział w biegu charytatywnym “Kilometry Dobra”, wpłacając wpisowe i “kręcąc” kilometry. Od dziś do 29 maja trwać będzie także Charytatywny Turniej FIFA21 on-line. Istnieje także możliwość tradycyjnego wsparcia zrzutki.

Tagged

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *