“Nie dla homofobii”. Będą konsekwencje wobec prof. Wojciecha Polaka? Jest petycja

Box2 Polityka Wiadomości
Fot. Łukasz Piecyk

Jest to kolejny w ostatnim czasie przykład dehumanizacji osób LGBTQ+, homofobiczny atak wymierzony w dużą część społeczeństwa – pisze autor petycji o wyciągnięcie konsekwencji wobec profesora UMK Wojciecha Polaka, który podczas wczorajszego wiecu poparcia dla Andrzeja Dudy użył określenia “niemądra tendencja” wobec osób LGBTQ+.

Petycja adresowana jest do rektora UMK prof. dr. hab. Andrzeja Tretyna. Jej autorem jest Tomasz Kolczyński. Zawarty jest w niej apel o wyciągnięcie konsekwencji wobec prof. Wojciecha Polaka, za jego “skandaliczne słowa”. 

REKLAMA

– To właśnie takie słowa, jakie wygłasza publicznie profesor Polak sprawiają, że młodzi ludzie podejmują, często skuteczne, próby odebrania sobie życia. Krew ich wszystkich, a także osób które zostały pobite i znieważone, jest na rękach profesora Polaka i mu podobnych – czytamy w petycji. 

Jej autor przypomina tu niedawną głośną historię samobójczej śmierci homoseksualnego mężczyzny z Malborka, która miała być efektem “medialnej nagonki, przemocy i homofobii”.

Zwraca także uwagę, że słowa prof. Wojciecha Polaka nie są pierwszym homofobicznym atakiem ze strony któregoś z pracowników toruńskiego uniwersytetu.

– LGBTQ+ to nie żadna ideologia czy tendencja. To osoby. To uczniowie, studenci i pracownicy UMK – pisze autor petycji. – Uniwersytet powinien być miejscem tolerancji, wymiany poglądów i nauki, a jego pracownicy powinni wykazywać się wrażliwością, nie głosić nienaukowe, przemocowe teorie. Dlatego domagamy się wyciągnięcia konsekwencji wobec profesora Wojciecha Polaka.

O odniesienie się do sprawy poprosiliśmy prof. Wojciecha Polaka.

– W Polsce jest wolność słowa i każdy może wypowiadać poglądy takie, jakie uważa za słuszne – skomentował.

Tagged

8 thoughts on ““Nie dla homofobii”. Będą konsekwencje wobec prof. Wojciecha Polaka? Jest petycja

 1. Panie Profesorze murem stoimy za Panem. Nie odbiorą nam wolności wypowiedzi! Nie zastraszą nam Profesorów. Tylko wolne Uniwersytety pozbawione wszelkich nacisków ideologicznych – niech króluje nauka!

  1. Też przyłączam się do poparcia profesora Polaka. Jako naukowiec zdaje sobie sprawę z z tego, że nie ma żadnych! naukowych podstaw dla ideologii LGBT., podobnie jak marksizm ani komunizm nigdy nie był naukowy.

 2. Też przyłączam się do poparcia profesora Polaka. Jako naukowiec zdaje sobie sprawę z z tego, że nie ma żadnych! naukowych podstaw dla ideologii LGBT., podobnie jak marksizm ani komunizm nigdy nie był naukowy.

 3. Co to za idiotyczny tytuł na tym portalu? “Nie dla homofobii”? A co to homofobia, strach przed ideologią LGTB? Nie dla heterofobii, to hetero boją się LGTBcy. Nie bądzcie jako portal stroną w szczuciu na ludzi hetero.

 4. Wypadałoby podać pełną wypowiedź profesora, a nie parę słów wyrwanych z kontekstu.
  Wyrywanie zdań z kontekstu prowadzi do stresów osób, które się cytuje, a przeinaczanie znaczenia cytatów z tych osób przez wyrywanie ich z kontekstu prowadzi również do prób samobójczych!
  Autorzy tej petycji mają krew na rękach!

 5. Murem za profesorem Polakiem. Próby kneblowania naukowców to próby wprowadzania dyktatury jednej opinii. To próby odbierania wolności!

 6. Powinien zostać uruchomiony narodowy program badań psychiatrycznych. Takie osoby jak Kolczyński powinny zostać poddane po prostu terapii.

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *