Nie tylko złe wiadomości. Torunianie solidarnie ruszają z pomocą objętym kwarantanną i seniorom

Box1 Wiadomości
Pixeful.com

Już w piątek wieczorem powstała grupa “Widzialna ręka” dla Torunia i okolic. “Widzialne” powstają w całej Polsce. Torunianie oferują się również z pomocą indywidualnie.

Lądujesz na przymusowej kwarantannie lub obawiasz się ruszyć z domu, i okazuje się że potrzebujesz zakupów lub masz ważną sprawę do załatwienia, lub przegadania na skajpie, potrzebujesz pomocy dla dziecka bo szkoły pozamykane, albo psa trzeba wyprowadzić lub przejąć na jakiś czas – piszą administratorzy “Widzialnej ręki Toruń“. – A może potrzebujesz pogadać z drugą osobą. Nie czekasz na młodszego aspiranta, ale piszesz tu i razem dogadujemy szczegóły jak pomóc i kto się tego podejmie. Pamiętajcie, że piszemy tu raczej o pomocy nieodpłatnej. Starajmy się trzymać tematu grupy. Grupa jest przestrzenią dla przyjaznej komunikacji. Nie jest miejscem na złośliwości i przytyki osobiste. Nie ma tu miejsca na uprzedzenia – mikroby na pewno ich nie mają i wszystkich nas traktują jednakowo.

W grupie pojawiły się również pierwsze ogłoszenia osób potrzebujących pomocy. Pierwsze ogłoszenie umieścił pan Maciej, który poszukuje współlokatorów. Okazuje się, że przymusowa kwarantanna spowodowała sporo przeprowadzek. Część studentów wróciła do rodzinnych miejscowości, a ci, którzy zostali, muszą ponieść wyższe koszty wynajmu niż do tej pory. Kontakt z panem Maciejem można nawiązać za pomocą grupy, wpisując w wyszukiwarce ogłoszeń #pomocy. W wyniku pandemii spore straty poniosły też branże turystyczna, eventowa, gastronomiczna. W grupie “Widzialna ręka” są już pierwsze ogłoszenia o osobach poszukujących pracy.

W ruch pomocowy zaangażowały się również korporacje, w tym toruńska Neuca, która zachęca do wieszania ogłoszeń na klatkach schodowych skierowanych do osób starszych lub niesamodzielnych. Gotowy do wydruku formularz można znaleźć na facebooku lub po hasztagu #zakupydlaseniora

Osoby potrzebujące wsparcia, starsze lub niesamodzielne z Bydgoskiego Przedmieścia można zgłaszać również tamtejszej Radzie Okręgu.

Tagged

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *