Nie wiesz, jak powinna wyglądać idealna strona internetowa? Sprawdź najważniejsze kryteria

Materiały partnera Wiadomości

Trudno jasno zdefiniować atrakcyjność stron www – zwłaszcza w oczach internautów. Każdy odbiorca jest inny, dlatego znalezienie złotego środka może potrwać dłużej, niż nam się wydaje. Znacznie łatwiejsze okaże się natomiast spełnienie wymagań stawianych przez algorytmy Google. Dzięki licznym badaniom i analizom, możemy wskazać kilka kryteriów, których spełnienie pozwoli poprawić widoczność witryny w wyszukiwarce.

Optymalizacja strony www pod SEO – o czym warto pamiętać?

Dostosowywaniem wszelkich kwestii technicznych można się zająć samemu lub zatrudnić w tym celu profesjonalną agencję – taką jak AFTERWEB – która wszelkie działania wykona za nas. Na czym polega optymalizacja? Termin ten wskazuje na szereg działań polegających na stworzeniu takiej strony internetowej, która okaże się przyjazna nie tylko dla internautów, ale również wspomnianych robotów indeksujących. Będzie to możliwe po spełnieniu kilku ważnych kryteriów.

  • Szybkie ładowanie strony głównej i podstron – każde spowolnienie może wpływać na ostateczną ocenę witryny. Najczęściej powodowane jest ono przez zbyt duże pliki graficzne, które nadmiernie obciążają serwer.
  • Nawigacja po zasobach – strona internetowa powinna mieć własną mapę, która ułatwi algorytmom analizę jej zasobów.
  • Prawidłowa struktura serwisu – mowa tu między innymi o podziale na podstrony, jak również o odpowiednio przygotowanej treści. Musi zawierać znaczniki HTML (jak np. H1, H2 etc.) oraz meta, które znajdą się też w strukturze strony.
  • Wykorzystanie słów kluczowych – muszą być zgodne ze specyfiką strony. Dzięki nim, algorytmy prawidłowo ocenią jej tematykę, co oczywiście wpłynie na pozycję witryny w wynikach wyszukiwania.
  • Unikalna treść – często popełnianym błędem przez właścicieli stron www jest kopiowanie tekstów z innych witryn. Jeśli będzie zdarzać się to nagminnie, algorytmy uznają, że nie mają do czynienia z unikalnym serwisem. Niestety wpłynie to na jego znacznie niższą ocenę.

Projektowanie IA, UI oraz UX, czyli strona przyjazna użytkownikom

Skoro wiemy już, jak spełnić kryteria formułowane przez algorytmy, możemy chwilę czasu poświecić także wymaganiom samych użytkowników. Żeby strona okazała się dla nich przyjazna, należy skupić się na trzech działaniach związanych z opracowywaniem jej wyglądu i struktury.

  • Projektowanie IA – skupiające się na tym, aby internauta był w stanie w krótkim czasie znaleźć potrzebne mu informacje.
  • Projektowanie UI – mowa o interfejsie użytkownika, który powinien zachęcić go do pozostania na stronie.
  • Projektowanie UX – szeroko pojęta wygoda użytkowania witryny, związana między innymi z szybkością jej działania, przejrzystością oraz nawigacją po dostępnych zasobach.

Powyższe metody realizowane są przez profesjonalne agencje, które skupiają się na skutecznym projektowaniu nowych stron www. Zwrócenie uwagi na wszystkie wymienione kryteria pomoże zwiększyć jej zasięg oraz siłę oddziaływania.

Źródło: https://afterweb.pl/pozycjonowanie-stron/

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *