Nie złożysz wniosku, nie odbierzesz dowodu. Torunian czekają utrudnienia. Sprawdź kiedy!

Wiadomości
Fot. M. Litwin / UM Toruń

Od 27 lutego do 4 marca wystąpią utrudnienia w składaniu wniosków i wydawaniu dowodów osobistych. O problemie poinformował Urząd Miasta Torunia na stronie torun.pl.

Ze względu na wdrażanie systemu tzw. “e-dowodów” od najbliższej środy, 27 lutego 2019 rzostanie wyłączona możliwość składania wniosków online – ponownie będzie je można składać od poniedziałku 4 marca 2019 r.

Do najbliższego piątku (1.03) do godz. 11.30. wnioski przyjmować będzie Wydział Spraw Administracyjnych Urzędu Miasta Torunia przy ul. Stefana Batorego 38/40 oraz Punkty Informacyjne Urzędu Miasta: w Centrum Handlowym PLAZA i w Centrum Handlowym Atrium COPERNICUS. Warunkiem jest złożenie wszystkich niezbędnych dokumentów osobiście.

Między godz. 12.00 a 17.00 nie będzie możliwości odbioru nowego dowodu.

Wydział Spraw Administracyjnych zawiadamia także, że możliwy jest czasowy brak dostępu do rejestru PESEL. Wtedy wszystkie sprawy meldunkowe mogą być załatwiane w trybie awaryjnym, co oznacza przyjęcie dokumentów po ocenie formalnej i elektroniczne wprowadzenie do rejestru tuż po jego ponownym uruchomieniu.

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *