Niebezpieczna sytuacja na Wiśle w Toruniu. Przewróciła się żaglówka wraz z załogą [ZDJĘCIA]

112 Box2 Fotogalerie Wiadomości
fot. nadesłane

W minioną niedzielę na wysokości Bulwaru Filadelfijskiego przewróciła się łódź żaglowa. Płynęło nią dwóch mężczyzn. Jeden z nich trzymał się koła ratunkowego, drugi dryfującej łodzi. Toruńscy wodniacy zareagowali błyskawiczne. Nikomu nic się nie stało.

Do zdarzenia doszło ok. 12.00 w niedzielę 5 lipca. Warunki meteorologiczne tego dnia były trudne ze względu na silny wiatr. Do niebezpiecznego zdarzenia doszło w nurcie Wisły na wysokości Bulwaru Filadelfijskiego. Łódź żaglowa wywróciła się i zaczęła dryfować. W wodzie znalazło się dwóch mężczyzn.

Jeden trzymał się wywróconej dryfującej łodzi, drugi koła ratunkowego oddalając się od żaglówki – informuje mł. asp. Wojciech Chrostowski z Komendy Miejskiej Policji w Toruniu.

Akcję ratunkową błyskawicznie podjęli funkcjonariusze Zespołu Prewencji Na Wodach toruńskiej komendy, którzy pełnili służbę w patrolu motorowodnym łodzią służbową. Do akcji przyłączył się także ratownik WOPR Toruń. Mężczyźni zostali sprawnie wyciągnięci z wody. Żadnemu z nich nic się nie stało. Kolejnym krokiem było odholowanie wywróconej łodzi do portu przy ul Popiełuszki i wypompowanie wody z jej wnętrza.

Tagged

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *