Niebieska Linia pomaga osobom dotkniętym przemocą w rodzinie. Jak się skontaktować?

Box2 Wiadomości Województwo box
fot. Mikołaj Kuras dla UMWKP

Osoby dotknięte przemocą w rodzinie mogą skorzystać z pomocy Kujawsko-Pomorskiej Niebieskiej Linii. Z konsultantami można się skontaktować dzwoniąc pod bezpłatny numer telefonu, wysyłając mail lub spotkać się w trakcie dyżurów.

– Konsultanci Niebieskiej Linii podejmują interwencje w sprawach zgłaszanych przez osoby doświadczające przemocy. Te z nich, które pozostają w trudnej sytuacja finansowej lub emocjonalnej mogą liczyć na zastępstwo procesowe w sprawach karnych oraz wsparcie mediatora w przypadku konfliktów rodzinnych – mówi marszałek województwa Piotr Całbecki.

Każdego dnia Niebieską Linię obsługują prawnik oraz psycholog. To właśnie tam można szukać pomocy w sprawach związanych z przemocą domową. Dyżury odbywają się codziennie, również w dni wolne od pracy, w godz. od 17:00 do 21:00.

Na wsparcie mogą liczyć osoby potrzebujące porad w sprawach dotyczących wykonywania władzy rodzicielskiej, ustalania osobistych kontaktów z dzieckiem, alimentacji i problemów z uzależnieniami. Kujawsko-Pomorską Niebieską Linię nadzoruje samorząd województwa. Linia jest więc finansowana z budżetu województwa, a także 130 współpracujących przy projekcie gmin.

Niebieska Linia funkcjonuje pod nr tel. 800 154 030 i adresem mailowym niebieskalinia@kujawsko-pomorskie.pl. Jest to jedno z działań realizowanych przez Biuro Wsparcia Rodziny i Przeciwdziałania Przemocy, mieszczące się przy ul. M. Skłodowskiej-Curie 73 w Toruniu. Biuro pracuje w poniedziałki, środy i czwartki w godz. 8:00-15:00, we wtorki w godz. 8:00-16.30 i w piątki w godz.. 8:00-13.30.

Tagged

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *