Niedziela będzie deszczowa. Gdzie dziś warto się wybrać? [PLAN WYDARZEŃ]

Box2 Kultura Wiadomości
fot. Łukasz Piecyk

Wolny jarmark śniadaniowy, pierwsze urodziny Olenderskiego Parku Etnograficznego i Naukowy zawrót głowy w Młynie Wiedzy – to tylko niektóre propozycje na niedzielę.

godz. 11-15 – Wolny Jarmark Śniadaniowy, Rynek Nowomiejski

REKLAMA

Śniadanie w otoczeniu zabytków? Jak najbardziej. Na stoiskach dostępne będą produkty naturalne, lokalne, przetworzone w sposób tradycyjny, wyroby domowe, bez sztucznych dodatków i polepszaczy. Można kupić, zabrać do domu lub zjeść na miejscu. W ofercie: domowe wypieki, zdrowe słodycze, chleby na zakwasie, warzywa i owoce, miody, wyroby z mleka koziego, jajka, potrawy i smakołyki wegańskie i witariańskie, a także niepowtarzalne rękodzieło. Impreza organizowana przez Fundację Zdrowego Życia, przy wsparciu BTCM.

godz. 11-17 – Dzień otwarty Funduszy Europejskich: Naukowy zawrót głowy!, Centrum Nowoczesności Młyn Wiedzy

W ramach wydarzenia „Naukowy zawrót głowy!” będzie można zwiedzić nasze wystawy za 10 złotych. Wystawy będą dostępne w godz. 11-17.

godz. 11-17 – Pierwsze urodziny Olenderskiego Parku Etnograficznego

Oddział toruńskiego Muzeum Etnograficznego mieści się w Wielkiej Nieszawce. W programie: występy Teatru Humoreska oraz Teatru Janek Wędrowniczek, zajęcia dla dzieci, stoiska ze zdrową żywnością i rękodziełem oraz sadzonkami roślin ogrodowych. Bilety: 10 zł, bilet ulgowy 5 zł, rodzinny 20 zł. Na wydarzenie dopłynąć można rejsem wiślanym organizowanym przez Fundację „Zamek Dybów i Gród Nieszawa” Wypłynięcie w godz. 10 i 14 z Przystani Toruń. Cena rejsu w obie strony: 40 zł, bilet rodzinny to cena dwóch biletów normalnych plus rabat 50 proc. na każde dziecko, przeprawa dla dzieci do lat 3 jest bezpłatna.

godz. 11-13 – Niedziela w Teatrze, Teatr Horzycy

Bilety: 20 zł, rodzinne: rodzice/opiekunowie + dziecko do 10. roku życia. 40 zł oraz jeden rodzic/opiekun + dziecko do 10. roku życia. 20 zł. W przypadku większej ilości dzieci cena wzrasta o 5 zł/dziecko. Studenci i seniorzy: 15 zł. W cenę wliczone śniadanie.

godz. 12 – W magicznej krainie – bajka improwizowana dla dzieci, Dwór Artusa

Sale Dworu Artusa zmienią się w magiczną krainę, gdzie wszystko się może zdarzyć. Stanie się to za sprawą duetu Bujdy i Bajania oraz Trzy Słowa. Nasi przewodnicy pokażą dam góry i doliny, wróżki i czarownice, latające świnki i gadające osły oraz wszystko to co przyjdzie nam na myśl. Bajkowy spektakl improwizacyjny to świetna okazja dla najmłodszych na zapoznanie się ze sztuką aktorską. Bilet: 12 zł. Dla dzieci 4-11 lat

godz. 16, 17.15 – Czas dla Nas, koncert TOS, Jordanki

Cykl koncertów dla dzieci z opiekunami – Kotek się myje, piesek już szczeka. Bilety: 40 zł rodzinny (2+1), 20 zł dorosły, 10 zł dziecko

godz. 18 – 26. Festiwal Muzyki i Sztuki Krajów Bałtyckich „Probaltica” 2019: Duo Dryades z Finlandii, Ratusz Staromiejski

Duet Mari Mäntylän i Kristina Kuusisto grający na bandoneonie i 10-strunowej decacordzie. Bezpłatne wejściówki w kasie Ratusza Staromiejskiego.

godz. 19.30 – Suma (Szwecja) + Mag, Klub NRD

Bilety: 30 zł / 35 zł w dniu koncertu

Plan wydarzeń przygotowali pracownicy wydziału komunikacji społecznej i informacji Urzędu Miasta Torunia.

Wojciech Giedrys
Dziennikarz, redaktor wydań "Tylko Toruń" i działów on-line serwisów tylkotorun.pl i pozatorun.pl. Od 1999 r. w Toruniu.
http://fb.me/wojciech.giedrys

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *