Nierówny asfalt mógł się przyczynić do wypadku na ul. Wschodniej?

112 Box2
fot. nadesłane

Nie tylko nadmierna prędkość lub zły stan techniczny auta mogły być przyczynami sobotniego wypadku przy ul. Wschodniej. Według naszego Czytelnika mógł się do niego przyczynić też nierówny asfalt. 

Przypomnijmy: do wypadku doszło w sobotę ok. godz. 20 w pobliżu skrzyżowania ul. Wschodniej i Rydygiera (pisaliśmy o wypadku tutaj). 45-letni mieszkaniec jadący nissanem qashqai wypadł z drogi i uderzył w słup trakcji tramwajowej. Mężczyzna zginął na miejscu.

Śledztwo w tej sprawie prowadzi wydział dochodzeniowo-śledczy toruńskiej policji pod nadzorem prokuratury. Stan techniczny nissana sprawdzi biegły. Ze wstępnych ustaleń nie wynika, by ktoś przypadkowy przyczynił się do wypadku.

Według naszego Czytelnika śledczy powinni wziąć pod uwagę także stan nawierzchni na ul. Wschodniej

– Główny powód wywnioskowany przez policję, to to że auto wypadło z drogi – pisze pan Paweł w wiadomości do naszej redakcji. – Ale dlaczego? Możliwe że przyczyną był także spuchnięty asfalt od słońca, a to, że auto mogło poruszać się z dużą prędkością w połączeniu z tą górką dało taki efekt.

Niewykluczone, że prokuratura również zbada ten wątek. Być może zostanie powołany w tej sprawie biegły z zakresu rekonstrukcji wypadków drogowych i wyda opinię w tej sprawie.

fot. nadesłane
fot. nadesłane
fot. nadesłane
fot. nadesłane
Tagged
Wojciech Giedrys
Dziennikarz, redaktor wydań "Tylko Toruń" i działów on-line serwisów tylkotorun.pl i pozatorun.pl. Od 1999 r. w Toruniu.
http://fb.me/wojciech.giedrys

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *