“Nigdy żadna partia polityczna nie odniosła takiego sukcesu”. Prawo i Sprawiedliwość o wynikach exit poll [ZDJĘCIA]

Box2 Fotogalerie Polityka Wiadomości
fot. Łukasz Piecyk

Członkowie Prawa i Sprawiedliwości spotkali się na wieczorze wyborczym w restauracji Sznyt na Winklu przy ul. Kopernika. Informacja o wynikach wywołała wybuch radości. Kandydaci na gorąco skomentowali sondaże.

Na skalę zwycięstwa zwracał uwagę Zbigniew Girzyński.

REKLAMA

– Rekordowe poparcie, rekordowa frekwencja, jeszcze nigdy żadna partia polityczna nie odniosła takiego sukcesu, aby po czterech latach, nie tylko jeszcze raz zdobyć władzę i umocnić się, ale przede wszystkim, zdobyć tak ogromne poparcie Polaków. Nigdy na żadną partię polityczną w Polsce, od 30 lat, nie padło aż tyle głosów, przy tak gigantycznej, rekordowej frekwencji. To ogromna radość, wielkie zaufanie i wielkie zobowiązanie w stosunku do Polaków – mówił Girzyński. – Zobaczymy jak będzie w naszym województwie, to będziemy wiedzieli pewnie za jakiś czas. To, co jest kluczem, to jednak wynik ogólnopolski, bo on będzie rozstrzygał o tym, jak będzie Polska, a także Kujawsko-Pomorskie, wyglądało przez następne 4 lata

Kandydat Prawa i Sprawiedliwości do Sejmu upatrywał przyczyn takiego wyniku w pracy, jaką wykonali rządzący podczas mijającej kadencji. 

– Sukcesy z minionych 4 lat, to jest zlikwidowanie bezrobocia, ogromny wzrost gospodarczy, w zasadzie zlikwidowanie biedy i wszelkich patologii, które się działy w społeczeństwie. To spowodowało, że Polacy tak dużą ilością osób poparli jeszcze raz Prawo i Sprawiedliwość – podkreślał.

Podobnego zdania był Zbigniew Rasielewski.

– Te 4 lata zostały bardzo dobrze przepracowane. Reformy, między innymi Mieszkanie+, 500+, 300+, ale też to, co przed nami. Kontynuacja reformy sądownictwa pokazała, że Polacy nam zaufali – powiedział.

Kandydat PiS do Senatu nie krył radości.

– Jestem przekonany, że ten przyszły Sejm, będzie kontynuacją tego, co do tej pory zostało zrobione przez Prawo i Sprawiedliwość, a ten nasz wspólny wieczór jest tylko takim wielkim wydarzeniem, bo zbieramy się po ciężkiej kampanii wyborczej wszyscy i cieszymy się z tego zwycięstwa – mówił.

Tagged

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *