Niższe czynsze dla najemców lokali użytkowych. Stawki spadną o 50 proc.

Box2 Wiadomości
fot. Pixabay

Toruńscy radni zdecydowali o zmianie zasad wynajmowania lokali użytkowych, należących do gminy miasta Toruń i gospodarowanych przez toruński Zakład Gospodarki Mieszkaniowej. Czynsz za czerwiec i lipiec zostanie obniżony o połowę. Pod jednym warunkiem.

Obniżenie stawki czynszu o 50 proc. za miesiące czerwiec i lipiec 2020 r. będzie przysługiwać tylko tym najemcom, którzy po wprowadzeniu stanu zagrożenia epidemicznego musieli zamknąć swoje lokale na co najmniej 30 dni i nie prowadzili działalności gospodarczej w innym miejscu. Wsparcie przysługuje jednak tylko tym najemcom, którzy nie mają zaległości w opłatach w stosunku do Zakładu Gospodarki Mieszkaniowej, według stanu na 31 grudnia 2019 r. Wszystkie nieopłacone zobowiązania należy najpierw uregulować, a dopiero potem można starać się o ulgę. Wsparciem zostaną objęte także żłobki, przedszkola i szkoły.

Co w sytuacji, gdy w czerwcu i lipcu lokale nadal będą musiały pozostać zamknięte? Wówczas najemcom w dalszym ciągu będzie przysługiwać 50 proc. zwolnienia z czynszu. Będą oni mogli również ubiegać się o skorzystanie z programu pomocowego “Toruń dla przedsiębiorców”, dającego możliwość umorzenia pozostałych 50 proc. należności czynszowych. 

Tagged

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *