No i się zaczęło! Jakość powietrza dziś nie jest najlepsza

Box2 Wiadomości
fot. Pixabay.com/aplikacja Kanarek

Dzisiejsza pogoda – mgła i stojące powietrze – spowodowała pogorszenie jakości powietrza w Toruniu. W tej chwili większość stacji pomiarowych w Toruniu pokazuje, że jakość powietrza jest umiarkowana.

Wraz z ochłodzeniem, a szczególnie podczas takiej bezwietrznej pogody, jaką mamy teraz, pogarsza się jakość powietrza w naszym mieście. W przypadku stacji pomiarowej przy ul. Dziewulskiego norma dla pyłu zawieszonego PM 2,5 została przekroczona o 84 proc., a pyłu PM 10 – o 80 proc. To stan na godz. 9.

Na umiarkowaną jakość powietrza wskazują też stacje pomiarowe m.in. na Wrzosach, Bielawach, lewobrzeżu, Bydgoskim Przedmieściu. To oznacza, że jakość powietrza jest tam akceptowalna, ale zanieczyszczenie powietrza może stanowić zagrożenie dla zdrowia.

Wyniki z toruńskich stacji pomiarowych można śledzić na akustycznej mapie Torunia. Dostępna jest też miejska aplikacja ekoToruń, gdzie znajdziemy te same dane.

Tagged
Wojciech Giedrys
Dziennikarz, redaktor wydań "Tylko Toruń" i działów on-line serwisów tylkotorun.pl i pozatorun.pl. Od 1999 r. w Toruniu.
http://fb.me/wojciech.giedrys

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *