No to mamy nowego operatora roweru miejskiego!

Box2 Polecamy Wiadomości
fot. Łukasz Piecyk

Firma BikeU została wybrana w przetargu na operatora Toruńskiego Roweru Miejskiego. Taki wybór wskazała komisja przetargowa, która zebrała się dziś w Miejskim Zarządzie Dróg.

Wczoraj Krajowa Izba Odwoławcza potwierdziła zasadność odrzucenia oferty konsorcjum WIM System i Arkus&Romek Group w przetargu na uruchomienie i prowadzenie Toruńskiego Roweru Miejskiego. A już dziś zebrała się w MZD komisja przetargowa i wybrała nowego operatora systemu miejskich wypożyczalni rowerów.

Została nim firma BikeU. MZD dokonał wyboru nowego operatora spośród dwóch firm. O kontrakt w przetargu rozpisanym jeszcze w grudniu 2017 r. walczyła jeszcze firma Nextbike Polska. Oferta BikeU była niższa i opiewała 6,79 mln zł.

– Na tym etapie postępowania wykonawcom służy odwołanie do Krajowej Izby Odwoławczej. Mają na to 10 dni od dzisiejszego wyboru -wyjaśnia Rafał Wiewiórski, dyrektor MZD. – Jeśli odwołania nie wpłyną, to zwycięska firma będzie miała 75 dni od podpisania umowy na uruchomienie systemu.

Tagged
Wojciech Giedrys
Dziennikarz, redaktor wydań "Tylko Toruń" i działów on-line serwisów tylkotorun.pl i pozatorun.pl. Od 1999 r. w Toruniu.
http://fb.me/wojciech.giedrys

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *