Noc Muzeów 2020. Muzeum Okręgowe zaprasza na wydarzenie w formule wirtualnej

Box2 Wiadomości
fot. Łukasz Piecyk

Weszliśmy w kolejny etap odmrażania gospodarki i luzowania obostrzeń. Muzeum Okręgowe w Toruniu ponownie otworzyło się dla zwiedzających 9 maja. Niestety, nie we wszystkich dziedzinach można całkowicie zrezygnować z zasad izolacji społecznej, dlatego dzisiejsza Noc Muzeów odbędzie się… w mediach społecznościowych.

Noc Muzeów to wydarzenie, które co roku przyciąga tłumy zwiedzających. To właśnie z tego powodu, aby nie narażać mieszkańców i gości oraz zapewnić im maksymalny poziom bezpieczeństwa, toruńskie instytucje muzealne zdecydowały, że w tym roku wydarzenie odbędzie się w formule on-line. Muzeum Okręgowe w Toruniu zaprasza na Wirtualną Noc Muzealną, która odbędzie w sobotę 16 maja na facebookowym profilu instytucji. Wydarzenie rozpocznie się o 18.00 i potrwa do 23.00.

Czego możemy się spodziewać? Publikacji artykułów i filmów o zabytkach, przechowywanych na co dzień w muzealnym magazynie. Dla najmłodszych odbiorców placówka przygotowała gry i zabawy edukacyjne, a także konkurs. Opublikowane materiały pozwolą bliżej zapoznać się m.in. z tematyką codziennego życia na średniowiecznej parafii toruńskiej czy poszerzyć wiedzę o obrazach Zdzisława Beksińskiego, znajdujących się w muzealnej kolekcji.

Tagged

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *