Noc Muzeów w Toruniu. Gdzie w tym roku?

Box2 Kultura Wiadomości
fot. Łukasz Piecyk

W najbliższy weekend warto będzie wybrać się do muzeum. Z soboty na niedzielę odbędzie się kolejna edycja Europejskiej Nocy Muzeów. Do udziału już przygotowują się toruńskie instytucje. Gdzie warto się wybrać?

Ofertę na Noc Muzeów tradycyjnie przygotowało Muzeum Okręgowe. Wszystkie jego oddziały dostępne będą bezpłatnie od godz. 18:00 do północy. Odwiedzić będzie można Ratusz Staromiejski, Kamienicę pod Gwiazdą, Dom Mikołaja Kopernika, Muzeum Historii Torunia w Domu Eskenów, Muzeum Toruńskiego Piernika, Muzeum Podróżników czy Muzeum Twierdzy Toruń.

REKLAMA

W Nocy Muzeów udział weźmie także Muzeum Etnograficzne im. Marii Znamierowskiej-Prüfferowej. Tam będzie można obejrzeć wystawę fotograficzną poświęconą sztuce tatuażu. Z kolei Galeria Sztuki Wozownia oferuje bezpłatne zwiedzanie Międzynarodowej Wystawy Rysunku Studenckiego oraz warsztaty rodzinne.

W akcję tradycyjnie zaangażuje się także Centrum Sztuki Współczesnej. Tam do zobaczenia będą aktualne wystawy, ale przewidziano także więcej aktywności.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany.