Noga z gazu! Trwa policyjna akcja na drogach w regionie

Box2 Wiadomości
fot. Łukasz Piecyk

Od 30 kwietnia do 5 maja kujawsko-pomorscy policjanci prowadzą akcję “Bezpieczny majowy weekend”. Funkcjonariusze nie tylko mierzą prędkość, ale też sprawdzać stan trzeźwości kierujących.

Jak podkreślają policjanci, akcja ”Bezpieczny majowy weekend” ma zapewnić bezpieczeństwo podróżujących oraz ograniczyć zdarzenia drogowe, zwłaszcza ze skutkiem śmiertelnym.

Podczas akcji policjanci korzystają m.in. z motocykli, oznakowanych i nieoznakowanych radiowozów wyposażonych w wideorejestratory. Oto działania, jakie będą prowadzić do niedzieli:

  • eliminować z ruchu kierujących będących pod wpływem alkoholu,
  • reagować na wykroczenia szczególnie niebezpieczne: przekraczanie dozwolonej prędkości, nieustąpienie pierwszeństwa, nieprawidłowe wyprzedzanie,
  • kontrolować stan techniczny pojazdów, ze zwróceniem uwagi na oświetlenie i stan ogumienia,
  • sprawdzać czy wszyscy podróżujący korzystają z pasów bezpieczeństwa oraz czy dzieci przewożone są w fotelikach,
  • zwracać uwagę na prawidłowe poruszanie się pieszych oraz używanie przez nich odblasków po zmierzchu poza terenem zabudowanym.

– Apelujemy o ostrożność, rozsądek i rozwagę na drodze oraz o przestrzeganie przepisów przez użytkowników dróg, zarówno do zmotoryzowanych, jak i tych niechronionych użytkowników dróg. Bardzo ważna jest na drogach zasada ograniczonego zaufania w stosunku do wszystkich uczestników ruchu drogowego – zwracają uwagę policjanci z komendy wojewódzkiej.

W ubiegły majowy weekend na drogach w regionie doszło do 28 wypadków, w których zginęło 8 osób, a 30 zostało rannych. Odnotowano też 638 kolizji i zatrzymano 162 osoby pod wpływem alkoholu.

Wojciech Giedrys
Dziennikarz, redaktor wydań "Tylko Toruń" i działów on-line serwisów tylkotorun.pl i pozatorun.pl. Od 1999 r. w Toruniu.
http://fb.me/wojciech.giedrys

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *