Nowa firma, nowe możliwości

Wiadomości
Otwarcie filii firmy Kastenmüller w Toruniu, fot. nadesłane

W Toruniu przy ul. Polnej 105 otworzyła swoją filię niemiecka firma KastenmüllerGmbH, od sześćdziesięciu lat zajmująca się produkcją młynów. Przedsiębiorstwo zagości w Toruniu dzięki współpracy z Polsko-Niemiecką Izbą Przemysłowo-Handlową, Kujawsko-Pomorskim Centrum Obsługi Inwestora i Centrum Wsparcia Biznesu w Toruniu.

Kastenmüller to przedsiębiorstwo produkcyjne z Bawarii, w którym tradycja młynarska przekazywana jest z pokolenia na pokolenie. Inwestor specjalizuje się w projektowaniu oraz budowie młynów do produkcji różnych gatunków mąk z zastosowaniem innowacyjnych rozwiązań oraz najnowocześniejszej technologii dla przemysłu zbożowo-młynarskiego. Jednym z jego opatentowanych osiągnięć jest mobilny młyn The Mill Truck, który umożliwi przemiał zboża także w najdalszych zakątkach świata, gdzie do tej pory nie było młynów.

W ofercie firmy znajduje się koordynowanie prac montażowych na miejscu, uruchomienie, szkolenie personelu oraz wspieranie klienta, by zagwarantować bieżącą produkcję. Kastenmüller Sp. z.o.o. planuje rozbudowę toruńskiego biura projektowego. Zaprojektowane w Toruniu maszyny będą wpierały przemysł zbożowo-młynarskim na całym świecie.

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *