Nowa radna złożyła ślubowanie. Głosowały na nią 303 osoby

Box2 Wiadomości
fot. Łukasz Piecyk

Na czwartkowej sesji rady miasta ślubowanie złożyła Katarzyna Chłopecka. Nowa radna zastąpiła Zbigniewa Rasielewskiego, który ponownie został wiceprezydentem Torunia z ramienia PiS.

Ślubowanie Katarzyny Chłopeckiej było jednym z pierwszych punktów czwartkowej sesji rady miasta. Nowa radna wybrana została w okręgu nr 4 obejmującym m.in. Rubinkowo, Mokre, Jakubskie i Bielawy-Grębocin. Dostała w wyborach 303 głosy.

W radzie miasta Chłopecka zastąpiła Zbigniewa Rasielewskiego (uzyskał najwyższy wynik z komitetu PiS w okręgu nr 4), który ponownie został wiceprezydentem Torunia z ramienia PiS – pełni tę funkcję już od 2010 r.

Nowa radna – jak podaje miejski serwis www – ma 33 lata i jest rodowitą torunianką. Ukończyła stosunki stosunki międzynarodowe w Toruńskiej Szkole Wyższej (obecnym Kolegium Jagiellońskim) i studia podyplomowe z zakresu pozyskiwania i wykorzystywania funduszy unijnych w Wyższej Szkole Kultury Społecznej i Medialnej, energetykę na SGH oraz judaizm w Wyższej Szkole Filologii Hebrajskiej.

Interesuje się gospodarką niskoemisyjną oraz innowacyjnością i rozwojem. Obecnie pracuje w branży elektrycznej.

Chłopecka należy do Solidarnej Polski Zbigniewa Ziobry.

Tagged
Wojciech Giedrys
Dziennikarz, redaktor wydań "Tylko Toruń" i działów on-line serwisów tylkotorun.pl i pozatorun.pl. Od 1999 r. w Toruniu.
http://fb.me/wojciech.giedrys

1 thought on “Nowa radna złożyła ślubowanie. Głosowały na nią 303 osoby

  1. Mam bardzo poważne wątpliwości związane z miejsce stałego zamieszkania radnej. Ale zupełnie nie rozumiem dlaczego red. Giedrys wyróżnił w tekście fakt, że p. Chłopecka skończyła studia podyplomowe w Wyższej Szkole Kultury Społecznej i Medialnej, a nie rozwinął np. skrótu SGH, czyli Szkoła Główna Handlowa w Warszawie, jedna z lepszych uczelni wyższych w Polsce?

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *