Nowe autobusy dla Torunia. Umowa podpisana

Box2 Wiadomości
fot. MZK Toruń

Osiem nowych autobusów już w przyszłym roku pojedzie ulicami Torunia. Ich dostarczeniem zajmie się firma Solaris. Umowę w tej sprawie podpisali dziś prezes zarządu MZK w Toruniu Zbigniew Wyszogrodzki oraz dyrektor sprzedaży firmy Solaris Adam Milewski.

– Miejski Zakład Komunikacji w Toruniu od lat sukcesywnie odnawia flotę autobusową i tramwajową. Kolejnym etapem tego odnawiania jest przetarg, który finalizujemy dziś podpisaniem umowy na dostawę kolejnych 8 nowych autobusów – mówił Zbigniew Wyszogrodzki na chwilę przed złożeniem podpisu na dokumencie.

Za najkorzystniejszą ofertę w przetargu uznano tę złożoną przez firmę Solaris. Kryterium miała być nie tylko cena, ale i jakość. Autobusy mają być nowoczesne. Zasilane będą olejem napędowym, jednocześnie spełniając normy emisji spalin. 

– Będą też bogato wyposażone, zgodnie ze standardem, do jakiego przyzwyczajeni są pasażerowie komunikacji miejskiej w Toruniu. Będą miały klimatyzację, USB, WiFi, system informacji pasażerskiej i kilka innych elementów. Kolejny etap poprawiania naszej floty przyczyni się do poprawy jakości obsługi pasażerów – dodawał prezes zarządu MZK.

W tej chwili w Toruniu mamy 152 autobusy. Nowe nabytki pozwolą na wyłączenie z użytkowania części starych Jelczy. Zakupione osiem autobusów kosztować będzie blisko 10,5 mln zł.

– Zaoferowaliśmy autobus najnowszej generacji. Znany tutaj, bo ponad 20 już ich w Toruniu jeździ. W stosunku do poprzedników ten będzie po pewnym liftingu, co będzie dla pasażerów miłą niespodzianką, jeśli chodzi o wygląd Autobusy, zgodnie z planem, mamy dostarczyć tuż po weekendzie majowym w przyszłym roku. Myślę, że zrobimy to już przed majówką – zapewnia Adam Milewski reprezentujący firmę Solaris.

Tagged

1 thought on “Nowe autobusy dla Torunia. Umowa podpisana

  1. Nowe autobusy kursujące raz na godzinę. Ot toruńskie MZK.
    Lepiej już zostawić stare Jelcze, kupić nowe wozy i poprawić częstotliwość.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *