Nowe autobusy przyjeżdżają na raty. Są dwa kolejne

Polecamy Wiadomości
fot. Miejski Zakład Komunikacji w Toruniu

Do zajezdni autobusowej dotarły kolejne dwa nowe solarisy. W sumie są już trzy pojazdy tej marki. Pierwotny harmonogram dostaw poszedł jednak w odstawę. Do końca października miało dotrzeć siedem wozów.

Kilka dni temu do Torunia przyjechał pierwszy z nowych solarisów. W tym tygodniu dotarły dwa kolejne. Pierwotnie jednak już do końca października producent miał dostarczyć już siedem wozów. O problemach z dostawą nowych solarisów – na olej napędowy – i hybrydowych manów pisaliśmy tutaj: 

Do końca października miało dotrzeć 14 nowych autobusów. Przyjechał tylko jeden [ZDJĘCIA]

Kiedy do Torunia dotrą kolejne solarisy? Następne przyjadą do nas w najbliższy piątek (9 listopada). Docelowo pojawi się 21 pojazdów tej marki zasilanych olejem napędowym.

“Nowe wozy są niskopodłogowe, klasy MAXI, 12-metrowe, z silnikami spełniającymi wymagania normy minimum EURO 6, przystosowane do przewozu osób niepełnosprawnych, klimatyzowane, wyposażone m.in. w automaty do sprzedaży biletów, monitoring, gniazda USB, WiFi, a także system zapowiedzi głosowych, który ułatwia podróżowanie np. osobom niewidomym” – informuje MZK.

W pojazdach jest też sporo nowinek technologicznych, np. sterowane elektrycznie lusterka wewnętrzne czy czujniki nad drzwiami, dzięki którym, gdy nikt nie wsiada lub nie wysiada, drzwi zamykają się automatycznie, pozostają zaś otwarte, jeśli czujnik wykryje jakikolwiek ruch.

10 z 21 solarisów będzie wyposażonych w system zliczania pasażerów. Po co? Umożliwi to badanie potoków pasażerskich na poszczególnych liniach.

Tagged
Wojciech Giedrys
Dziennikarz, redaktor wydań "Tylko Toruń" i działów on-line serwisów tylkotorun.pl i pozatorun.pl. Od 1999 r. w Toruniu.
http://fb.me/wojciech.giedrys