Nowe inwestycje przy Andersa

Box2 Region
Konferencja "Wspieranie nowoczesnego biznesu"

„Wspieranie nowoczesnego biznesu” – pod takim tytułem 29.10. odbyła się konferencja przedstawiająca  Toruń i województwo kujawsko-pomorskie jako miejsca przyjazne inwestorom. Miejscem wydarzenia był Toruński Park Technologiczny.

Podczas spotkania przedstawione zostały inicjatywy oraz programy wsparcia dla przedsiębiorstw zainteresowanych realizowaniem nowych inwestycji na terenach przy ul. Generała  Władysława  Andersa w Toruniu. Na konferencji mówiono także o współpracy uczelni wyższych, szkół branżowych i technicznych z biznesem.

Konferencji towarzyszyło symboliczne wręczenie aktów własności nowym Inwestorom:

  • Gastroparts Spółka Jawna,
  • Europack Spółka z ograniczoną odpowiedzialnością spółka komandytowa,
  • Magnetix spółka z ograniczoną odpowiedzialnością,
  • OyoBrewing Spółka z ograniczoną odpowiedzialnością spółka komandytowa.

Ten fragment lewobrzeża Torunia to atrakcyjne miejsce dla Inwestorów. Teren inwestycyjny przy ul. Andersa to obszar obejmujący ponad 16 ha, podzielony na 33 działki o powierzchniach przygotowanych pod projekty inwestycyjne o różnej wielkości i nakładzie kapitału. Miejscowy plan zagospodarowania przestrzennego dopuszcza prowadzenie na tym obszarze działalności gospodarczej o różnym profilu – usługowym, produkcyjnym czy magazynowym. Prace przygotowujące teren pod inwestycje rozpoczęły się już we wrześniu 2018 roku. Wtedy, dzięki funduszom unijnym, powstały w tym miejscu m.in. oświetlone drogi wraz z chodnikami, kanalizacja sanitarna, sieci (wodociągowa i gazowa) oraz kanały sieci teletechnicznej.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *