Nowe miejsca parkingowe w Toruniu. Inwestycje pochłonęły ponad 67 tys. zł

Box2 Wiadomości
Toruń, ul. Jarocińska. Fot. nadesłane

Torunianie mogą już korzystać z 19 nowych miejsc do parkowania, które pojawiły się na osiedlu Na Skarpie i przy ul. Jarocińskiej. Przedsięwzięcia zostały zrealizowane w formule Projektuj i Buduj, co oznacza, że wykonawca zobowiązał się do zrealizowania inwestycji w sposób kompleksowy.

Pierwsze 9 miejsc parkingowych zostało oddanych do użytku przy ul. Przy Skarpie 17. Jedno z nich przeznaczone jest dla osoby niepełnosprawnej. Inwestycja pochłonęła ok. 37 tys. zł. Kolejne 10 miejsc parkingowych, w tym jedno dla niepełnosprawnych, powstało przy ul. Jarocińskiej, obok skrzyżowania z ul. Gdańską. Zadanie pochłonęło ponad 30 tys. zł. Miejski Zarząd Dróg w Toruniu wskazuje, że mieszkańcy często zgłaszają deficyty miejsc do parkowania.

Dokonujemy przeglądów ulic, szukamy miejsc w których można pobudować dodatkowe miejsca do parkowania. Podobnie, kiedy planujemy remont. Czasami uporządkowanie parkowania, poprzez namalowanie oznakowania poziomego pozwala nam na uzyskanie dodatkowych miejsc – zapewnia Rafał Wiewiórski, dyrektor MZD w Toruniu.

Tagged

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *