Nowe obostrzenia jeszcze w lutym. Wiemy, co się zmieni

Box2 Wiadomości

Minister zdrowia Adam Niedzielski ogłosił przed chwilą nowe, obowiązujące od 27 lutego obostrzenia. Tym razem rząd zdecydował się m.in. na częściową regionalizację obostrzeń, które dotkną jednego z województw. W kraju największą zmianą jest rezygnacja z przyłbic czy szalików.

– Podjęliśmy decyzję o wprowadzeniu dodatkowych ograniczeń. W wojewódzkie warmińsko-mazurskim wracamy do nauczania zdalnego w klasach 1-3, zamykamy hotele, galerie handlowe, kina teatry, muzea, galerie. Zamknięte będą również baseny i korty tenisowe – mówił minister.

Zdaniem Adama Niedzielskiego obecnie mamy do czynienia z rozpędzaniem się trzeciej fali. Świadczą o tym liczby dotyczące zakażeń. Dziś ich liczba przekroczyła 12 tys.

– W ciągu ostatnich dwóch tygodni odnotowujemy dzienny wzrost liczby zakażonych osób. Dziś mamy 12 146 nowych potwierdzonych zakażeń koronawirusem. Przekroczyliśmy barierę 10 tys. – mówił minister zdrowia.

W związku z tym mają zostać w pewnym stopniu przywrócone obostrzenia także w innych województwach.

Nowe obostrzenia obowiązujące od 27 lutego:

 • Obowiązkowa kwarantanna dla osób przyjeżdżających z Czech i Słowacji (z wyłączeniem osób zaszczepionych; możliwość zwolnienia testem negatywnym, wykonanym w ciągu 48 godzin przed przyjazdem)
 • Obowiązek zakrywania ust i nosa wyłącznie przy użyciu maseczki. Nie będzie można stosować szalików, kominów, chust, bandan i przyłbic.
Tagged

2 thoughts on “Nowe obostrzenia jeszcze w lutym. Wiemy, co się zmieni

 1. całe szczęście Prawa nie tworzy żadna tam “konferencja prasowa ministra niedzielskiego” (który jest decyzyjnie współodpowiedzialny za kilkadziesiąt tysięcy zgonów gratis), ani wiadomośc na pasku ekranu TV, ani Pani mówiąca we waidomościach !

 2. Przyłbice czyli przyłbia, przy-łbie, to śmieci.
  Trzeba było kupić sporo tych śmieci za środki publiczne.
  Ich rola była “dobra” dla rozpowszechniania epidemii.
  Teraz zastąpią je maseczki z filtrami jednokierunkowymi. Trzeba porobić nowe zakupy za środki publiczne.
  Potem, za jakiś czas, ogłosi się na “konferendencji”, że maseczki z filtrami zarażają (nie chronią osòb z otoczenia-a wręcz przeciwnie).
  “Świetny” pomysł na podtrzymywanie epidemii.
  Brawo obywatel Niedzielski.
  “Siadaj Nitras.”

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *