Nowe SPP i stawki opłat. Radni zagłosowali za zmianami

Box1 Wiadomości
fot. Łukasz Piecyk

Toruńską Strefę Płatnego Parkowania już niedługo czekają spore zmiany. Od 1 kwietnia obowiązywał będzie nowy podział, a wraz z początkiem czerwca płacić za postój trzeba będzie także w sobotę. Wrosną także ceny. Podczas dzisiejszej sesji Rada Miasta jednogłośnie opowiedziała się za projektem uchwały w sprawie zmian.

Zgodnie z decyzją radnych, dotychczasowa podstrefa A zamieni się w Śródmiejską Strefę Płatnego Parkowania. Natomiast podstrefa B zostanie podzielona na Strefę Płatnego Parkowania A i Strefę Płatnego Parkowania B. Dodatkowo, do Strefy A dołączony zostanie fragment ul. Popiełuszki.

Zmiana zajdzie także w kwestii opłat. Ceny w dużej mierze pójdą w górę. Prezentujący projekt uchwały dyrektor Wydziału Gospodarki Komunalnej Marcin Kowallek przekonywał, że nie jest to podyktowane potrzebą zwiększenia dochodów do miejskiej kasy, a zwiększeniem rotacji w obrębie SPP. Wzrosną też kary za nieopłacenie postoju – z 50 do 150 zł.

– Proponujemy regulację stawek w strefie poprzez wprowadzenie stawek w ŚPP w wysokości 2 zł za pierwsze pół godziny, 5 zł za pierwszą godzinę parkowania, 6 zł za drugą godzinę parkowania, 7,20 zł za trzecią godzinę i od czwartej godziny znów 5 zł – wyjaśniał na sesji Marcin Kowallek.

W strefach A i B stawki pozostaną na dotychczasowym poziomie.

Od 1 czerwca opłaty będą pobierane także w soboty. Co jeszcze się zmieni?

– Jeżeli chodzi o zmiany w regulaminie, są one typowo porządkowe. Wprowadzono możliwość płacenia blikiem, do dano pouczenie wskazujące na alternatywne możliwości wniesienia opłaty w przypadku awarii lub uszkodzenia parkomatu, doprecyzowano, co jest potwierdzeniem opłaty uiszczonej przy pomocy telefonu komórkowego – wymieniał Marcin Kowallek. – Wprowadzono również możliwość uiszczenia opłaty dodatkowej w wysokości 8 zł za przekroczoną godzinę w parkomacie. Do tej pory trzeba było płacić w kasie MZD przy Wałach gen. Sikorskiego. Co ważne, usunięto zapisy stanowiące o postępowaniu reklamacyjnym.

Kierowcy będą więc musieli przygotować się na zmiany. Nowy podział stref obowiązywał będzie już od 1 kwietnia.

Tagged

2 thoughts on “Nowe SPP i stawki opłat. Radni zagłosowali za zmianami

 1. Nie radni a bez radni. Wzrost cen do gwóźdź do trumny centrum Torunia. Kompletna głupota. Jaki mieszkaniec nie widzę już najmniejszego sensu płacić 11zl żeby napić się kawy czy zjeść obiad. O zakupach czy spacerze nie wspomnę. Lepiej pojechać gdzieś poza miasto Ali do tyfusow. Nawet oni nie mają takich debilnych pomysłów. Czas rządzenia się kończy i trzeba was wywalić na zbity pysk.

 2. No còż…
  Umiom, co umiom-”ładni” Torunia.
  Ile mogom, tyle skodzom torunianom.
  “Korniki” takie toruńskie.
  Wybralim, to mama…
  “Korniki”, “ładnych” Torunia.
  P.S. Zawsze rozwiąniem jest demokracja a nie
  PARTYJNIAKI.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *