Nowe zasady bezpieczeństwa. Jak będą funkcjonować obiekty sportowe?

Sport Wiadomości
fot. Sławomir Kowalski / www.torun.pl

W związku z częściowym poluzowaniem obostrzeń przez rząd, o czym niedawno poinformował premier Mateusz Morawiecki, od piątku 12 lutego wznowiony będzie mógł być m.in. sport amatorski na świeżym powietrzu. Jak będą funkcjonować obiekty sportowe w Toruniu?

Nowe zasady bezpieczeństwa wprowadzone przez rząd obowiązywały będą od 12 do 26 lutego. Po upłynięciu tego terminu podjęta zostanie decyzja odnośnie dalszych obostrzeń.

REKLAMA

Nie ze wszystkich obiektów sportowych w naszym mieście będzie można jednak korzystać. Problemem są warunki pogodowe.

– Na tę chwilę, ze względu na warunki pogodowe i oblodzenie, boiska i stadiony odkryte będą nieczynne. Wznowią jednak działalność, jak tylko będzie taka możliwość – czytamy na stronie torun.pl.

Jak zmieni się funkcjonowanie toruńskich obiektów sportowych?

  • Lodowisko Tor-Tor będzie dostępne również dla zorganizowanych grup amatorskich.
  • Nowe, zadaszone boisko piłkarskie (Przy Skarpie 2) dostępne będzie także dla zorganizowanych grup amatorskich pod warunkiem, że będą do dyspozycji wolne godziny treningowe.
  • Korty tenisowe (Przy Skarpie 4A i Szosa Chełmińska 75B) będą dostępne dla nie więcej, niż pięciu osób na jednym korcie.
  • Mini Aquapark (Hallera 79) niezmiennie otwarty będzie dla wszystkich działalności form zorganizowanych. (Chyba że rozporządzenie pozwoli na obłożenie 50% w tym dla klientów indywidualnych).
  • Aqua Toruń (Bażyńskich) zostanie otwarty dopiero wtedy, gdy obostrzenia zostaną złagodzone na dłuższy czas).
  • Orliki, Stadion Miejski (ul. Bema 23), boisko z nawierzchnią syntetyczną (Szosa Chełmińska 75) i boisko do hokeja na trawie (Szosa Chełmińska 75) wznowią działalność, jak tylko będzie taka możliwość (poprawią się warunki pogodowe i ustąpi oblodzenie).

Tagged

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *