Nowy basen przy ul. Bażyńskich rośnie jak na drożdżach [ZDJĘCIA]

Box2 Fotogalerie Wiadomości
fot. Sławomir Kowalski/Urząd Miasta Torunia

Mury basenu przy ul. Bażyńskich pną się do góry. Robotnicy z firmy Erbud pracują w tej chwili już na wysokości trzeciej kondygnacji. Kiedy planowane jest otwarcie nowego kompleksu?

Przy budowie basenu przy ul. Bażyńskich nie brakuje perturbacji. Jedną z nich jest stara niecka basenu głównego. Kilka tygodni temu po ekspertyzach okazało się, że ostatni element starej pływalni jest z gorszym stanie niż wcześniej zakładano i należy ją rozebrać.

W kwietniu został złożony nowy wniosek o pozwolenie na budowę, który uwzględnia zmiany w projekcie. Nie tylko budowę nowej niecki i wykonanie nieco większych trybun dla widzów. Te formalności na szczęście nie wstrzymują całej budowy i realizowane są prace, które były przewidziane od początku i nie uległy zmianie.

W pływalni znajdzie się m.in. basen główny o wymiarach 25 na 15,4 m i głębokości 1,35-3,6 m, dwa baseny rekreacyjne: pierwszy o wymiarach 12 na 6 m z ruchomym dnem (do nauki pływania, aqua areobiku, aquabike i nurkowania) i drugi – rekreacyjnym o nieregularnym kształcie (z atrakcjami takimi, jak: bicze wodne, rwąca rzeka, gejzery i ławki z hydromasażem).

Zaplanowano też: brodzik dla najmłodszych i dwie zjeżdżalnie: 62 i 90-metrową, basen zewnętrzny o lustrze wody 16 m kw., strefę saun, kawiarnię, dwie sale do ćwiczeń gimnastycznych, dwa boiska do squasha, parking na 80 miejsc, tor dla rolkarzy, siłownię zewnętrzną, górkę dla saneczkarzy i place zabaw, a także wodny plac zabaw.

Nowa pływalnia ma być gotowa w drugiej połowie 2020 r. Wartość tej inwestycji to ponad 42 mln zł netto. Inwestorem jest z ramienia miasta Miejski Ośrodek Sportu i Rekreacji w Toruniu, a wykonawcą Erbud SA.

Wojciech Giedrys
Dziennikarz, redaktor wydań "Tylko Toruń" i działów on-line serwisów tylkotorun.pl i pozatorun.pl. Od 1999 r. w Toruniu.
http://fb.me/wojciech.giedrys

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *