Nowy rozkład MZK

Box2
fot. Łukasz Piecyk

Wrzesień najmłodszym mieszkańcom miasta kojarzy się z ciężkim powrotem do obowiązków i szkolnych ławek. Jednak dla osób często poruszających się komunikacją miejską jest to czas zmiany w rozkładach jazdy. Już za kilkanaście dni nastąpią duże zmiany w kursowaniu autobusów i tramwajów w Toruniu.

Zmiany w rozkładach wejdą w życie od 1 września. Wprowadzone korekty potrzebne są m.in. z powodu większej liczby uczniów w placówkach oświatowych. Zwiększone zostaną częstotliwości kursów, a także ograniczone będą pokrywające się trasy autobusowe i tramwajowe, czyli wprowadzona zostanie cykliczność kursów na wspólnych odcinkach tras. 

Na jakie zmiany powinni przygotować się podróżni?

Zmieni się trasa linii autobusowej nr 32. W szczycie częstotliwości swoje połączenia zwiększy do 30 minut. Autobus będzie jeździł w kierunku ul. Andersa/ 63 Pułku Piechoty/ Letniej.

Autobus będzie kursował na zmianę z linią nr 36. Zmiana połączy Podgórz, al. Solidarności, ul. Bema i Wrzosy ze szpitalem wojewódzkim, ułatwi także osobom zamieszkującym osiedle Stawki transport do szkół i pracy. Kolejna zmiana nastąpi na trasie linii nr 15. Zostanie ona wydłużona od ul. Gagarina do pętli przy os. Przy Lesie. Kursować będzie z częstotliwością do 20 minut w godzinach szczytu, na przemian z autobusami linii nr 26 od pętli Rubinkowo II.

Skrócona zostanie linia autobusowa nr 13 z Działek Rudak do przystanku „Odrodzenia”. Powodem skrócenia trasy jest pokrywanie się połączeń do Dworca Wschodniego z linią tramwajową nr 2.

Zlikwidowana zostanie linia autobusowa nr 38 z powodu małego zainteresowania. Pasażerowie poruszający się w kierunku Stawki – Czerniewice będą mogli skorzystać z połączeń linii nr 29 i 11. Zmiana nastąpić ma również w rozkładzie linii nr 35. Zwiększy się liczba kursów z Lubicza w porannym szczycie między godz. 6.50-7.20. 

W połowie września nastąpią zmiany na trasie linii autobusowej nr 19. Trasa polegać będzie na przejeździe jednokierunkowym ul. Łódzką – Zdrojową – Włocławską do Łódzkiej. Na trasie tej obowiązywać będzie jeden rozkład jazdy od poniedziałku do piątku, bez ograniczenia w dni bez nauki szkolnej (wakacje letnie i zimowe). 

W październiku na podróżujących również czekają zmiany. Skrócona zostanie linia autobusowa nr 12 do pętli Wrzosy I. Wydłużona zostanie część kursów linii nr 27 do pętli przy os. Leśne – Polana (ul. Wiklinowa). Poza godzinami szczytu kursować będą co 30 minut linie nr 22, 27 i 31. Rozkłady jazdy zostaną dostosowane do możliwych przesiadek na linie nr 26, 34 i 40.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *