Nowy sprzęt dla toruńskiej policji [ZDJĘCIA]

Box2 Polityka Wiadomości
fot. Łukasz Piecyk

Na piątkowej konferencji z udziałem Komendanta Miejskiego Policji w Toruniu, Macieja Lewandowskiego, kandydatka do Sejmu z listy Prawa i Sprawiedliwości, Iwona Michałek, poinformowała o zmianach, jakie zajdą w najbliższym czasie w toruńskiej policji.

Chodzi między innymi o remont budynku Komisariatu Policji Toruń – Rubinkowo.

REKLAMA

– Udało się pozyskać dużo pieniędzy, czyli 17 milionów, na remont i przebudowę komisariatu na rubinkowie. Remont w tej chwili trwa, mam nadzieję, że niedługo policjanci wprowadzą się do wyremontowanego, pięknego, dobrze wyposażonego budynku. To jest bardzo ważny komisariat dla bardzo dużego osiedla – mówiła Michałek.

Odnowienie budynku ma poprawić komfort pracy policjantów. Skorzystać mają też interesanci. Wymienione mają zostać między innymi instalacja elektryczna, wodno-kanalizacyjna oraz centralne ogrzewanie. Obiekt będzie odmalowany, a prace sięgną także terenu wokół komisariatu. Remont ma się skończyć już za rok.

– Planowane zakończenie tych robót przewidziane jest na październik przyszłego roku – mówił Lewandowski. – Kierownik budowy oprowadził mnie, ja jestem pod wrażeniem szybkości i sprawności tych robót, także nie mam wątpliwości, że w tym październiku będziemy się cieszyć, a nawet być może troszeczkę prędzej.

Nie będzie to jednak jedyna nowość w toruńskiej policji. Zmiany mają objąć także posterunek na Wiśle. Obecnie tę funkcję spełnia barka, której stan pozostawia wiele do życzenia.

– Ta barka jest z 1943 roku. Oczywiście, była remontowana, nie tak dawno odmalowywana, uzupełniono meble, wykładzinę, ale wieku tej barki oszukać się nie da – podkreślał Lewandowski.

– To jest bardzo stary obiekt i bardzo zniszczony – dodawała Michałek.

Projekt nowego mobilnego posterunku na Wiśle jest już gotowy. Uwzględniono w nim takie rzeczy jak sala konferencyjna, pomieszczenie biurowe, pomieszczenie techniczne, warsztat, magazyn sprzętu, sanitariaty, suszarnie, czy szatnie. Będzie to pierwszy taki obiekt w Polsce. Stacjonować ma w Porcie Zimowym. Zaakceptować go musi jeszcze komenda główna, jednak lokalni mundurowi liczą, że będą mogli korzystać z nowego posterunku wodnego już w przyszłym roku. 

– Będzie to taka barka, wzorowana na platformach płaskodennych, czyli zanurzenie tam będzie niewielkie. Do tego, będą dwa skutery wodne, dwie łodzie i dwa pojazdy przystosowane do przewożenia tego sprzętu – wyliczał Lewandowski. – Myślę, że komfort pracy policjantów będzie bardzo dobry i ja się z tego cieszę, że to będzie taka pierwsza jednostka w Polsce. 

Oprócz tego, wzmocniony zostanie również policyjny tabor samochodów. Do użytku wprowadzone zostaną bowiem nowe pojazdy, Volkswagen Transporter oraz samochód nieoznakowany. Oba są już w rękach policjantów, gotowe do pracy.

– Ta nasza służba 24 godziny na dobę, 365 dni w roku, powoduje, że tych kilometrów jako policjanci w służbie patrolowej pokonujemy bardzo dużo. Te samochody siłą rzeczy zużywają się, bardzo nam zależy, na odnowieniu tego taboru samochodowego – mówił Lewandowski. 

– Toruńska policja ma moje wsparcie – dodawała Michałek. – Zależy mi na tym, żeby policjanci mieli dobre warunki pracy i żeby mieli sprzęt, do tego, żeby tą pracę mogli dobrze wykonywać. Cieszę się, że udało się pozyskać pieniądze i to nie małe pieniądze, na remont komisariatu tutaj, na posterunek wodny i na tabor – podsumowała. 

3 thoughts on “Nowy sprzęt dla toruńskiej policji [ZDJĘCIA]

  1. Pogrążacie się !! Jest wiele ważniejszych budynków w mieście które potrzebują renowacji, a wy pakujecie 17 milionów w jakiś komisariat hah żenada !! Waszym zdaniem usprawni to prace policji która częściowo ma wyjebane ? Gratulacje ……..

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *