Nowy układ drogowy na Wielkim Rowie jest już prawie gotowy [ZDJĘCIA]

Box2 Wiadomości
fot. Miejski Zakład Komunikacji w Toruniu

Na finiszu jest budowa nowego wjazdu do zajezdni autobusowej od strony Wielkiego Rowu. – Układ drogowy jest już gotowy. Teraz trwają prace przy układaniu warstw bitumicznych – informuje MZK.

Prace rozpoczęły się kilka tygodni temu. Nowy wjazd na teren zajezdni autobusowej przy ul. Legionów powstaje od strony ul. Wielki Rów. Tam powstał prawoskręt wraz z pasem dojazdowym na ul. Wielki Rów.

– Wjazd powstaje około 80 m za znajdującą się w zajezdni stacją paliw, w kierunku wschodnim – mówi Sylwia Derengowska, rzecznik prasowy MZK. – Znajdzie się przy nim brama samonośna oraz ledowa tablica informacyjna wyświetlająca komunikat o dostępności wjazdu.

Nowy wjazd ułatwi dostęp do istniejącej na terenie zajezdni stacji paliw klientom indywidualnym, a także do działającego tam serwisu ogumienia i klimatyzacji. Dzięki niemu nie trzeba będzie przejeżdżać między autobusami na placu manewrowym.

– Wjazd będzie pełnił rolę komunikacji rezerwowej dla wykonywania cykli obsługowych taboru autobusowego – zwraca uwagę Derengowska.

Obecnie drogowcy układają nawierzchnię – podbudowę i warstwę wiążącą – na jezdni i ścieżce rowerowej. Następnie pojawi się na nich warstwa ścieralna, czyli ostatnia warstwa asfaltu. Następnie przyjdzie czas na ustawienie znaków i wymalowanie oznakowanie, prace zieleniarskie, a także montaż bramy samonośna i tablicy ledowej.

Prace za blisko 460 tys. zł realizuje firma Transbruk Barczyńscy. Potrwają one do końca maja. W tym czasie na odcinku ul. Wielki Rów od ronda Czadcy do skrzyżowania z ul. Kozacką piesi i rowerzyści nie mogą poruszać się po północnej stronie. Ruch pieszy i rowerowy na tym odcinku odbywa tylko po południowej stronie (czyli po stronie pasażu handlowego).

Wojciech Giedrys
Dziennikarz, redaktor wydań "Tylko Toruń" i działów on-line serwisów tylkotorun.pl i pozatorun.pl. Od 1999 r. w Toruniu.
http://fb.me/wojciech.giedrys

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *