O. Rydzyk stanie przed sądem. Sprawa oczekuje na wyznaczenie terminu

Box2 Wiadomości
fot. Łukasz Piecyk

O. Tadeusz Rydzyk i inni szefowie Fundacji Lux Veritatis odpowiedzą przed sądem. Fundacja miała przez lata ukrywać finanse.

Proces fundacji wytoczyła organizacja Watchdog. Spór pomiędzy tą organizacją, a fundacją o. Rydzyka trwa już od kilku lat.

Powodem wytoczenia sprawy jest to, że Fundacja Lux Veritatis miała ukrywać finanse.

– Fundacja nie udostępniła nam, pomimo ciążącego na niej obowiązku, informacji publicznej o jej wydatkach finansowanych ze środków publicznych – poinformował Szymon Ossowski z Watchdog Polska, cytowany przez portal natemat.pl.

Już w 2016 roku Sieć Obywatelska Watchdog Polska złożyła wniosek do Fundacji Lux Veritatis o przedstawienie informacji związanych z przedsięwzięciami, które finansowane były ze środków publicznych od 2008 roku.

Próby te nie przyniosły skutku, więc Watchdog Polska podjęła inne kroki.

– Ponieważ prokuratura nie chciała tego zrobić, akt oskarżenia wniósł Watchdog. Ma charakter subsydiarny. Jako sprawcy przestępstwa zostali wskazani członkowie zarządu Lux Veritatis, a więc ojciec Tadeusz Rydzyk (prezes zarządu) oraz jego najbliżsi współpracownicy: ojciec Jan Król i Lidia Kochanowicz-Mańk (członkowie zarządu) – czytamy na stronie onet.pl.

Sprawa ma już swoją sygnaturę i czeka na wyznaczenie terminu.

Tagged

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *