O. Tadeusz Rydzyk komentuje protesty. “To pójście w kierunku piekła”

Box1 Wiadomości
Fot. Łukasz Piecyk

Dyrektor Radia Maryja nazywa aborcję eugeniczną zabijaniem, a obecnie trwające protesty swawolą. Zdaniem o. Rydzyka strajki przeciw wyrokowi Trybunału Konstytucyjnego to dowód na wolność, jaka panuje w Polsce, wbrew temu, co – jak podkreśla – uważają niektórzy eurodeputowani.

Trybunał Konstytucyjny orzekł, że aborcja eugeniczna w przypadku nieuleczalnych i ciężkich wad płodu jest niezgodna z konstytucją. W całym kraju wybuchły protesty kobiet i towarzyszących im mężczyzn, niezgadzających się z wyrokiem. Zdaniem protestujących to zamach na prawa kobiet. Burzliwe protesty i blokady ulic organizowane są także w Toruniu. Mieszkańcy dwa dni temu manifestowali swój sprzeciw m.in. pod siedzibą Radia Maryja.

O. Tadeusz Rydzyk odniósł się do trwających protestów, określając je mianem “lewackich bluźnierstw”. Jak podaje internetowa witryna Radia Maryja, protesty zdaniem o. Rydzyka to “postępowanie jakby Boga nie było, a życie bez Pana Boga to samobójstwo duchowe, degradacja osobowości, pójście w kierunku piekła. To jest rzeczywiście wybór, ale wiecznego potępienia”.

Zobaczcie, co wyprawia strona antykatolicka, żeby wyrwać wiarę. Te wszystkie marsze, które teraz robią… o co tu chodzi? To prowadzi do niesamowitej rozwiązłości – komentuje o. Rydzyk na antenie Radia Maryja. – Zobaczcie, jaka jest wolność w Polsce. Mówią politycy w Unii Europejskiej, a także polscy eurodeputowani, że w Polsce nie ma wolności. Zobaczcie, jaka jest wolność. To jest aż swawola – wyzywanie, bluźnierstwa lewactwa. 

Na koniec o. Rydzyk przestrzegł przed mediami liberalno-lewicowymi “bardzo sprytnie sączącymi ideologię marksistowską”.

Tagged

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *