Obchody Święta Policji. Prezydent Torunia wręczał wyróżnienia [ZDJĘCIA]

112 Box2 Wiadomości
fot. Wojtek Szabelski dla UMT

Wczoraj zostały zorganizowane oficjalne obchody Święta Policji w powiecie toruńskim. Wyjątkowo w tym roku uroczystości musiały zostać przeniesione ze Starówki na plac przed Komisariatem Policji w Dobrzejewicach. W obchodach uczestniczył m.in. prezydent Michał Zaleski.

Uroczystość rozpoczęła się w środę 15 lipca tradycyjną mszą świętą w Kościele Matki Boskiej Zwycięskiej w Toruniu. Oficjalny apel na placu przed Komisariatem Policji w Dobrzejewicach zaczął się od uroczystego meldunku i odśpiewania hymnu państwowego. Komendant Miejski Policji w Toruniu insp. Maciej Lewandowski wręczył rozkazy personalne o mianowaniu na wyższe stopnie policyjne. Z kolei prezydent Michał Zaleski wręczył pięciorgu funkcjonariuszom wyróżnienia i listy gratulacyjne. Prezydent Michał Zaleski złożył na ręce wyróżnionych funkcjonariuszy nie tylko gratulacje, ale także podziękowania i życzenia dalszych sukcesów.

Wojewódzkie obchody Święta Policji garnizonu kujawsko-pomorskiego odbędą się jutro na placu przed Komendą Wojewódzką Policji w Bydgoszczy.

Tagged

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *