Obrączkowanie toruńskich sokołów. Na żywo w poniedziałek

Wiadomości

Cztery młode sokoły wędrowne (potomstwo Katarzynki i Flisaka, sokołów gniazdujących na nieczynnym kominie PGE Toruń), w najbliższy poniedziałek (17.05) zostaną zaobrączkowane. Obrączkowanie sokołów stosuje się w celu monitoringu rozwijającej się populacji sokoła i umożliwienia oceny prowadzonych prac nad ratowaniem tego gatunku.

Dzięki zamontowanym przez PGE Toruń i PGE Energia Ciepła kamerom i streamingowi obrazu z gniazda, obrączkowanie toruńskich sokołów można będzie obejrzeć na żywo. Podczas obrączkowania dowiemy się  czy młode sokoły to samice czy samce.

Wszystkie monitorowane i reintrodukowane sokoły wędrowne są indywidualnie znakowane dwoma rodzajami obrączek. Toruńskie pisklaki otrzymają: na jedną nogę niebieską obrączkę obserwacyjną z dużymi literami i cyframi. Niebieski kolor obrączki obserwacyjnej oznacza, że sokół urodził się w naturze. Na drugą nogę założona zostanie żółta obrączka ornitologiczna, której kolor świadczy o urodzeniu w środowisku miejskim – mówi Sławomir Sielicki ze Stowarzyszenia na Rzecz Dzikich Zwierząt „Sokół”.

PGE Toruń zaprasza wszystkich pasjonatów sokołów wędrownych do obejrzenia tego wydarzenia – obrączkowanie odbędzie się 17 maja (poniedziałek) po godz. 14.00.

Do 16 maja na stronie podglądu można głosować na zgłoszone wcześniej przez internautów najciekawsze propozycje imion dla młodych sokołów. Organizatorem konkursu jest Stowarzyszanie na Rzecz Dzikich Zwierząt „Sokół”. PGE Toruń jest fundatorem nagród w konkursie.

Link do podglądu – obserwacji życia sokołów, obrączkowania, głosowania na imiona i regulaminu konkursu:

http://www.peregrinus.pl/pl/torun

Materiał: PGE Toruń

Tagged

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *