OBRAZowo rzecz ujmując. Muzeum Okręgowe w Toruniu zaprasza na wernisaż

Box2 Kultura
fot. nadesłane

Spotkanie z historyczką sztuki, a także wykłady – Muzeum Okręgowe w Toruniu zaprasza wszystkich pasjonatów malarstwa i rzeźby polskiej na cykl „OBRAZowo rzecz ujmując…”. Najbliższe spotkanie odbędzie się 27 czerwca. Liczba miejsc jest ograniczona.

– Spotkania z cyklu „OBRAZowo rzecz ujmując…” odbędą się w murach Ratusza Staromiejskiego – informuje Hubert Smolarek, z działu promocji Muzeum Okręgowego w Toruniu. – Zaplanowano 10 wykładów, które odbywać się będą między 2 maja a 19 września. Poprowadzi je starsza kustosz, historyk sztuki i autorka katalogu “Galeria malarstwa i rzeźby polskiej od końca XVIII do początku XXI wieku” Anna Kroplewska-Gajewska.

REKLAMA

Najbliższe spotkanie odbędzie się 27 czerwca o godz. 16. Poświęcone zostanie w całości Xaweremu Dunikowskiemu, polskiemu malarzowi, rzeźbiarzowi, a także pedagogowi.

Bilety na spotkanie można nabyć w Centrum Obsługi Ruchu Turystycznego oraz na stronie bilety.muzeum.torun.pl. Bilet wstępu wynosi 10 zł (ulgowy) i 15 zł (normalny). Z kupnem biletów nie należy zwlekać, liczba miejsc jest ograniczona.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *