Obrazy uczuć nie było. Sąd Okręgowy umorzył postępowanie wobec Piotra Wielgusa

Box2 Polityka Wiadomości
fot. Łukasz Piecyk

Sąd Okręgowy w Toruniu umorzył na dzisiejszej rozprawie postępowanie wytoczone przez prokuratura generalnego Zbigniewa Ziobrę wobec Piotra Wielgusa. Nie doszukano się znamion przestępstwa obrazy uczuć religijnych.

O decyzji toruńskiego sądu poinformowała w mediach społecznościowych posłanka Lewicy Joanna Scheuring-Wielgus:

REKLAMA

Piotr Wielgus kontra Zbigniew Ziobro 1:0
Przed chwilą Sąd okręgowy w Toruniu nie doszukał się znamion przestępstwa obrazy uczuć religijnych i umorzył postępowanie, które przeciw mojemu mężowi wytoczył Prokurator Generalny.

Postępowanie dotyczyło wydarzeń z października zeszłego roku, kiedy to posłanka wraz ze swoim mężem pojawiła się w kościele św. Jakuba w geście protestu przeciwko wyrokowi Trybunału Konstytucyjnego w sprawie ustawy antyaborcyjnej.

Już w grudniu zeszłego roku Zbigniew Ziobro zapowiedział, że chce, aby posłance Lewicy odebrano immunitet. Wobec Piotra Wielgusa akt oskarżenia prokuratura skierowała 16 czerwca.

Scheuring-Wielgus dodała też dzisiaj swoją opinię na temat przepisu dotyczącego obrazy uczuć religijnych:

Przepis o obrazie uczuć religijnych powinien zniknąć z polskiego prawa. Jest nielogiczny, niejasny i nieprecyzyjny. Powinien zniknąć natychmiast, bo tacy jak Zbigniew Ziobro zawsze będą go wykorzystywać w bieżącej walce politycznej.

Tagged

3 thoughts on “Obrazy uczuć nie było. Sąd Okręgowy umorzył postępowanie wobec Piotra Wielgusa

 1. Może to nie obraza ale przeszkadza w skupieniu i modlitwie. Tak jak nie chciałaby, żebym wchodził kiedy chcę do jej domu i robił co chcę tak niech baba nie wchodzi do domu Boga by robić co chce. Jak już wchodzi to na mszę, modlitwę. Jakaś grzywna za to by się jednak przydała, bo to sprowokuje więcej takich łajdactw.

 2. A ta scheuring kinderen znowu łże.
  Jakie 1:0 ?
  Sąd umożył postępowanie, więc procesu nie było.
  Ale dlaczego?
  Proste. Sędzia, czy też sędziowie nie doszukali się w czynie Wielgusa Piotra znamion czynu, polegającego na obrazie uczuć religijnych.
  Sprawa powinna więc zostać skierowana do ponownego rozpatrzenia, tym razem przez inny sąd okręgowy, skoro ten nie potrafi dokonać kwalifikacji czynu podsądnego.
  Słabo.
  Ale to tylko świadczy o poziomie zawodowym sędziów.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *