Od 4 listopada będzie można odbyć e-wizytę w ZUS-ie

Box2 Wiadomości
fot. Łukasz Piecyk

Zakład Ubezpieczeń Społecznych wprowadza możliwość odbycia wideorozmowy z pracownikiem ZUS-u, czyli po prostu e-wizyty. Z tej opcji można już korzystać w oddziałach ZUS w Warszawie, Krakowie, Poznaniu i we Wrocławiu. W Toruniu będzie ona dostępna od 4 listopada.

Do e-wizyty w ZUS-ie potrzebny będzie komputer lub smartfon z kamerką i mikrofonem.

Na wideorozmowę z pracownikiem ZUS-u będzie można umawiać się w dni robocze od 9:00 do 14:30. E-wizyta nie będzie mogła trwać dłużej niż 20 minut.

Aby zapisać się na e-wizytę, należy wejść TUTAJ i kliknąć opcję “umów się na e-wizytę”.

“Podczas rezerwacji podajemy swoje dane: imię, nazwisko, numer telefonu, adres e-mail, kod pocztowy miejsca zamieszkania. Należy wybrać również obszar merytoryczny e-wizyty, czyli: zasiłki, emerytury i renty, firmy i pracujący, założenie profilu PUE, docelowo również doradca ds. ulg i umorzeń”

– informuje Krystyna Michałek, rzecznik regionalny ZUS województwa kujawsko-pomorskiego.

Dzień przed zaplanowaną e-wizytą interesant otrzyma na podany przy rejestracji numer telefonu sms z przypomnieniem. W dniu wizyty, godzinę przed zaplanowanym terminem, interesant otrzyma mail z linkiem, w który będzie musiał wejść w celu odbycia wideorozmowy.

Jeśli klient będzie chciał uzyskać informacje w konkretnej, indywidualnej sprawie, powinien przygotować dokument tożsamości. Należy go pokazać do kamery podczas e-wizyty. W

e-wizycie może też wziąć udział opiekun faktyczny lub prawny. Wtedy klient powinien zaznaczyć odpowiednią opcję jeszcze na etapie rezerwacji.  Jeżeli klient posiada pełnomocnictwo, które jest zarejestrowane w ZUS, może także odbyć e-wizytę w imieniu innej osoby.

Tagged

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *