Od ćwierć wieku doradzają rolnikom. Kujawsko-Pomorska Izba Rolnicza obchodzi swój jubileusz

Box2 Wiadomości
25-lecie Kujawsko-Pomorskiej Izby Rolniczej
fot. Lech Kamiński

W czwartek w toruńskim hotelu Copernicus odbyło się spotkanie z okazji 25-lecia Kujawsko-Pomorskiej Izby Rolniczej.

Izba ta reprezentuje interesy gospodarzy z woj. kujawsko-pomorskiego. Od początku miała na celu pomaganie rolnikom w wielu sprawach – od wypełniania wniosków o płatności po porady prawne w różnych dziedzinach. Zajmuje się także organizowaniem szkoleń dla rolników.

Za nami setki, tysiące szkoleń i przeszkolonych rolników. Chcemy poprawiać i tworzyć prawo dotyczące rolników. Mamy doradztwo prawne dla rolników, chyba jako jedyni w Polsce. Staramy się bronić i reprezentować rolników. Działamy w Krajowym Ośrodku Wsparcia Rolnictwa, współdziałamy z Agencją Restrukturyzacji i Modernizacji Rolnictwa, ze wszystkimi instytucjami, które są na wsi – mówił prezes Kujawsko-Pomorskiej Izby Rolniczej Ryszard Kierzek.

Podczas uroczystości wystąpił także prezydent Torunia Michał Zaleski:

Przekazuję serdeczne życzenia z okazji świętowanego jubileuszu. Gratuluję Państwu rozległej aktywności: doradztwa rolniczego, profesjonalnych szkoleń, skutecznego konsultowania prawa krajowego czy bezpośredniej pomocy zapewnianej rolnikom przy odszkodowaniach, odzyskiwaniu należności czy wykupie ziemi. Życzę pomyślnych lat, skutecznego wpływania na rozwój gospodarstw wiejskich oraz dobrobyt rolniczych rodzin na Kujawach i Pomorzu

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany.