Od dzisiaj duże zmiany w ruchu tramwajowym. Dwie linie w ogóle nie kursują

Box2 Wiadomości
fot. Łukasz Piecyk

Kolejne utrudnienia związane z projektem tramwajowym. Od dziś zmieniła się trasa tramwaju nr 5. Nie kursują “trójka” i “czwórka”. Linie nr 1 i 2 zaś mają nowe rozkłady jazdy.

Wczoraj prace ruszyły na Wałach gen. Sikorskiego. Dziś rozpoczęły się w kolejnym punkcie – na ul. Chopina i pl. Rapackiego. Utrudnienia przez najbliższe miesiące odczują pasażerowie tramwajów. Jakie?

Dziś od godz. 4.30 został wstrzymany ruch tramwajowy w ul. Bydgoskiej od ul. Sienkiewicza do al. Solidarności. Pomiędzy ul. Odrodzenia a Reja została wprowadzona autobusowa linia zastępcza nr 53, która kursuje co 15-20 minut. Jeździ ona na trasie: Odrodzenia – Czerwona Droga – Mickiewicza – Sienkiewicza – Broniewskiego – Reja – Bydgoska – pl. Rapackiego – al. Solidarności – Odrodzenia.

Nie kursują tramwaje linii nr 3 i 4. “Piątka” zaś jeździ na innej trasie: objazd przez al. Solidarności i ul. Kraszewskiego zamiast ul. Bydgoską, a z pętli Motoarena przez ul. Reja – ul. Bydgoską – ul. Sienkiewicza.

Tramwaje nocne linii 3N jeżdżą objazdem przez ul. Uniwersytecką – Wały gen. Sikorskiego – al. Solidarności – ul. Kraszewskiego – ul. Bema. Trasa będzie skrócona do pętli “Wschodnia”.

Zwiększy się częstotliwość kursów linii nr 2 – z 10 minut do 8 minut. Linie nr 1 i 2 na odcinku wspólnym kursują przemiennie (co 4 minuty). Nastąpiła też korekta w odjazdach linii tramwajowej nr 1 i 5. Rozkłady jazdy są dostępne na stronie MZK.

Wojciech Giedrys
Dziennikarz, redaktor wydań "Tylko Toruń" i działów on-line serwisów tylkotorun.pl i pozatorun.pl. Od 1999 r. w Toruniu.
http://fb.me/wojciech.giedrys

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *