Od jutra wracają rowery miejskie

Box2 Sport Wiadomości
Fot. Łukasz Piecyk

6 maja ponownie uruchomione zostają rowery miejskie. Będą odkażane przynajmniej dwa razy dziennie. Informację podał na dzisiejszej konferencji prasowej prezydent Torunia Michał Zaleski.

450 rowerów miejskich, rozlokowanych na łącznie 44 stacjach zostanie przywróconych do użytkowania od jutra. W celu zapewnienia bezpieczeństwa, mają być odkażane przynajmniej dwukrotnie w ciągu dnia.

REKLAMA

– Firma Bikeu, operator tego systemu, przygotowała wszystkie stacje i wszystkie rowery i została zobowiązana do systematycznego odkażania paneli, rączek i siodełek co najmniej dwa razy dziennie – mówił Michał Zaleski.

Samo odkażanie może jednak nie wystarczyć, dlatego prezydent zaapelował o korzystanie z własnych środków ochrony.

– W poczuciu odpowiedzialności za własne zdrowie, zakładajcie państwo rękawiczki wsiadając na rower miejski. Zwykłe, foliowe rękawiczki – po prostu będziecie wtedy bezpieczniejsi. Odkażanie nawet dwa razy w ciągu dnia nie zapewni pełnego komfortu ostrożności i dbałości o własne zdrowie – podkreślał. – Jeżeli od jutra ktoś zacznie korzystać z roweru miejskiego, prośba, aby robić to w jednorazowych rękawiczkach, które po użyciu należy wyrzucić do kosza. 

Od jutra możemy już więc podróżować za pomocą miejskich rowerów, które na stacjach już czekają. Od wczoraj natomiast czynne są niektóre obiekty sportowe w mieście. Odmrożenie “małego sportu” spotkało się z dużym zainteresowaniem – tylko wczoraj z przyszkolnych boisk skorzystało ponad 650 osób.

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *