Od kwietnia będzie więcej pociągów na trasie Toruń – Sierpc

Box2 Wiadomości Województwo box
Fot. Tomasz Czachorowski dla UMWKP

Pod koniec stycznia linia kolejowa Toruń-Sierpc przez Lipno została reaktywowana. Od początku kwietnia pojawią się na niej dodatkowe pary pociągów. W ten sposób samorząd województwa reaguje na oczekiwania ze strony pasażerów.

Zwiększenie ruchu na tej linii nastąpi 1 kwietnia. Od poniedziałku do piątku będzie ją obsługiwać pięć par pociągów, a w weekendy – cztery. Rozwijanie sieci połączeń na tej linii jeszcze w styczniu deklarował marszałek województwa Piotr Całbecki.

– Ta linia zostanie też w niedalekiej przyszłości gruntownie zmodernizowana, łącznie z elektryfikacją oraz przebudową dworców i budową nowych przystanków, które muszą  zostać dostosowane do obecnych potrzeb, związanych z m.in. z rozwojem podmiejskich osiedli mieszkaniowych – zapowiadał wtedy marszałek.

Na realizację wszystkich pasażerskich przewozów kolejowych objętych aktualnym rozkładem jazdy samorząd województwa przeznacza 140 mln złotych. Po uruchomieniu dodatkowych pociągów Toruń-Sierpc połączenia regionalne zamkną się liczbą 5,5 tysiąca pociągokilometrów.

Tagged

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany.