Od maja miały być duże zmiany w komunikacji miejskiej. A tymczasem…

Box2 Wiadomości
fot. Łukasz Piecyk

Od maja miały zmienić się trasy przejazdy linii nr 15 i 32. Z toruńskich ulic miała zniknąć zaś linia nr 38. Na razie jednak miasto wstrzymuje się z wprowadzeniem tych modyfikacji. Od 6 maja czekają nas tylko drobne korekty w komunikacji miejskiej.

Majowe zmiany na nieco większą skalę niż zwykle były konsultowane z mieszkańcami do 19 kwietnia. Wydział gospodarki komunalnej magistratu – organizator transportu publicznego w mieście – zdecydował, że na razie nie wprowadzi daleko idących modyfikacji w rozkładach jazdy.

Od 6 maja pojawią się jedynie drobne korekty w funkcjonowaniu komunikacji miejskiej. Od poniedziałku nie będzie wykonywany kurs linii nr 34 od przystanku Koniuchy w kierunku Olimpijskiej.

– Od tego samego dnia zostanie uruchomiony dodatkowy kurs autobusu linii nr 33 z pętli “Mazowiecka” o godz. 6.07 wykonywany w dni robocze od poniedziałku do piątku – informują miejscy urzędnicy. – Zostaną też wprowadzone drobne korekty w rozkładzie linii nr 40 – od poniedziałku do piątku kurs zjazdowy do zajezdni o godz. 22:54 z pętli “Bielawy” wykonywany będzie o godz. 22.50.

Wydział gospodarki komunalnej zapowiada, że planowane zmiany w trasach przejazdu linii nr 15, 32 i 38 zostaną wprowadzone w późniejszym terminie. Więcej o propozycjach urzędników:

Wojciech Giedrys
Dziennikarz, redaktor wydań "Tylko Toruń" i działów on-line serwisów tylkotorun.pl i pozatorun.pl. Od 1999 r. w Toruniu.
http://fb.me/wojciech.giedrys

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *