Od poniedziałku zmiana organizacji ruchu w rejonie Placu Niepodległości. Zmiany także w komunikacji miejskiej przed świętem Wszystkich Świętych

Box2 Wiadomości
fot. Łukasz Piecyk

W piątek 23 października odbyła się konferencja prasowa z udziałem Prezydenta Torunia Michała Zaleskiego, a także Dyrektora Wydziału Gospodarki Komunalnej UMT Marcina Kowallka. Zobaczcie, jakie tematy zostały na niej poruszone.

Początek piątkowej konferencji standardowo już poświęcony był podaniu statystyk odnośnie epidemii koronawirusa. O tym jednak informowaliśmy już tutaj:

Prezydent Torunia mówił także o miejscach poboru wymazów do wykonania testów na koronawirusa. O stworzeniu nowych punktów poboru wymazów pisaliśmy tutaj:

W dalszej części konferencji prezydent Zaleski mówił o zmianie godzin obsługi interesantów w wydziałach Urzędu Miasta Torunia. O zmianach w godzinach obsługiwaniu interesantów pisaliśmy TUTAJ.

„Wstęp do urzędu będzie odbywał się tak, jak to ma miejsce od wiosny tego roku. Poprzez pomiar temperatury, odnotowanie obecności w dokumencie, który osoba mierząca temperaturę prowadzi, dezynfekcję rąk bądź założenie rękawiczek i obowiązku posiadania maseczki”

– poinformował Prezydent Torunia.

Prezydent Zaleski został zapytany o to, jak długo trwałaby adaptacja Centrum Parku na miejsce tymczasowego szpitalu w Toruniu. Prezydent odpowiedział, że od podjęcia decyzji do przygotowania wszystkiego potrzeba by było około tygodnia. Przyjęcie pacjentów byłoby możliwe dopiero, gdy zorganizowany byłby personel, który byłby w stanie się nimi zająć.

W kolejnej części konferencji głos zabrał Dyrektor Wydziału Gospodarki Komunalnej UMT Marcin Kowallek, który poinformował o zmianach w organizacji ruchu w rejonie pl. Niepodległości.

Kierowcy jadący ul. Kraszewskiego od strony Bydgoszczy w kierunku ul. Czerwona Droga będą musieli wjechać w al. św. Jana Pawła II, po około 200 metrach zawrócić przez torowisko, by następnie skręcić w Czerwoną Drogę. Ruch w stronę przeciwną oraz w kierunku mostu im. J. Piłsudskiego będzie się odbywał jak dotychczas.

„Te roboty potrwają do piątku 30 października, czyli od poniedziałku 26 października do piątku 30 października będziemy mieli zmienioną organizację ruchu przejazdu przez plac Niepodległości w relacji Kraszewskiego-Czerwona Droga”.

– poinformował Dyrektor Wydziału Gospodarki Komunalnej UMT Marcin Kowallek.

Zmiany te spowodowane są pracami torowymi na południowej jezdni ul. Kraszewskiego. Będzie się tam odbywało kotwienie i spawanie szyn łuku torowego. Oprócz tego wylewana będzie także górna płyta torowa.

Wraz z wprowadzeniem zmian w rejonie pl. Niepodległości przywrócony zostanie ruch na obu jezdniach al. św. Jana Pawła II.  Czynny jest także zjazd z mostu drogowego Ślimakiem Getyńskim.

Dyrektor Kowallek poinformował także o zmianach w komunikacji miejskiej:

„Utrzymujemy obecny rozkład jazdy w dni nauki szkolnej na linii 39, 26, 34 i 40. Natomiast feryjne rozkłady jazdy wprowadzamy na linii 11, 23, 35, 45 i 46. Bez korekt pozostawiamy linie 10 i 20, bo to są linie widać, że bardzo, bardzo mocno eksploatowane. To są te najważniejsze zmiany, które nastąpią od 27 października i tak komunikacja będzie funkcjonowała”.

Podał on także informacje o zmianach w komunikacji miejskiej w związku ze zbliżającym się świętem Wszystkich Świętych:

„Specjalnie dedykowaną komunikację właśnie na to święto Wszystkich Świętych będziemy prowadzili aż przez dwa tygodnie. Od soboty 24 października aż do niedzieli 8 listopada będzie jeździła specjalnie dedykowana komunikacja miejska dowożąca do cmentarzy. Zwłaszcza do Centralnego Cmentarza Komunalnego.  W soboty i niedziele uruchamiamy linię 61. Aż 19 kursów tej linii w godzinach od 9 do około 16 będzie dowoziło do cmentarza komunalnego i również od 9:30 do około 16:15 będzie można z tego cmentarza wrócić. Linie 0 i C dowożące do cmentarza mają również po 13 kursów. Pozostałe linie będą kursowały według rozkładów sobotnich i niedzielnych”.

Tagged

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *