“Od Republiki do Lao Che…” – przed nami koncert, jakiego jeszcze w Toruniu nie było!

Kultura
Fot. Łukasz Piecyk

„Od Republiki do Lao Che, czyli polskie piosenki na kujawską nutę” to koncert, którego nie można przegapić! Już dziś (25 listopada) o godz. 19 w Sali Wielkiej Dworu Artusa wybrzmią największe polskie przeboje w wyjątkowych aranżacjach. Wstęp jest bezpłatny.

– Artus Festival to czas, kiedy staramy się zaprezentować naszej publiczności coś naprawdę unikatowego – mówi Łukasz Wudarski, dyrektor Centrum Kultury Dwór Artusa. – Tym razem będzie to jedyny w swoim rodzaju koncert wybranych piosenek z historii polskiej muzyki rozrywkowej w odważnych i poszukujących aranżacjach – na kujawska nutę. To wielka satysfakcja, że możemy przybliżyć muzyczną kulturę Kujaw, jak i samych artystów, którzy biorą udział w koncercie i pochodzą z naszego województwa.

REKLAMA

Dla torunian kujawskie aranżacje przygotował Maks Kucharski, artysta współpracujący m.in. przy albumach studyjnych Korteza. W repertuarze Republiki, zespołu Hey czy Lao Che zaprezentuje się zespół Panieneczki, a także artystka śpiewająca białym głosem – Danuta Kaczmarek. Nie zabraknie również energii młodego pokolenia – Olgi Kozieł i Anny Jurkiewicz.