Od soboty zmiany w rozkładach jazdy MZK

Polecamy Wiadomości
fot. Łukasz Piecyk

Od 1 grudnia wejdą zmiany w rozkładach jazdy miejskich autobusów i tramwajów. Inaczej będą jeździć autobusy nr 25, a także tramwaje nr 2, 3 i 4.

Nowy rozkład linii autobusowej nr 25, który zacznie obowiązywać od 1 grudnia, czyli od najbliższej soboty, uwzględnia wnioski zgłoszone przez pasażerów. Nowe godziny odjazdów i czas przejazdu zostały dostosowane do obecnej sytuacji drogowej. Dodatkowo zostanie zmieniony odjazd linii z pętli “Uniwersytet” z godz. 5.25 na 5.20. Umożliwi to dojazd do pracy na teren Elany na godz. 6.

Ponadto: na okres próbny przystanki “Elana A”, “Elana B”, “Urząd Celny” i “Chrobrego” zyskają status przystanków “na żądanie”.

– Pasażer zamierzający wysiąść na przystanku oznaczonym „na żądanie” powinien o tym uprzedzić poprzez naciśnięcie przycisku „STOP” lub słownie poinformować kierującego pojazdem, a osoba zamierzająca wsiąść na takim przystanku – winna zasygnalizować zamiar w widoczny dla kierującego pojazdem sposób, dając znak podniesioną ręką – tłumaczy Sylwia Derengowska, rzecznik prasowy MZK. – Wskazane czynności winny być dokonane w sposób umożliwiający bezpieczne zatrzymanie pojazdu na przystanku.

Oprócz tego od grudnia zostaną wprowadzone drobne korekty odjazdów tramwajów linii nr 2, 3 i 4 z pętli początkowych. Częstotliwość kursowania nie ulega zmianie. Nowe rozkłady są dostępne na stronie internetowej MZK.

Tagged
Wojciech Giedrys
Dziennikarz, redaktor wydań "Tylko Toruń" i działów on-line serwisów tylkotorun.pl i pozatorun.pl. Od 1999 r. w Toruniu.
http://fb.me/wojciech.giedrys