Od środy wracają szkolne rozkłady jazdy MZK

Box2 Wiadomości
fot. Łukasz Piecyk

W środę rozpoczyna się nowy rok szkolny. W związku z tym komunikacja miejska będzie funkcjonować w dni robocze według rozkładów zaplanowanych na dni nauki szkolnej.

Dotyczy to następujących linii autobusowych: 11, 23, 26, 34, 35, 40, 45 i 46. W przypadku linii 30 z pętli “Nad Strugą” wykonywany będzie dodatkowy kurs o 7:15 (oznaczony na rozkładzie literą “s”). Przywrócone zostanie kursowanie linii 39 “Nad Strugą – Rubinkowo II”.

Miejski Zakład Komunikacji informuje także, iż można już kupić bilety semestralne. Uprawnia on do przejazdów na wszystkich liniach dziennych i nocnych, a kosztuje 190 złotych. Jest więc bardziej opłacalny niż pięć biletów miesięcznych (w tym przypadku łączna kwota to 220 zł). Obowiązuje przez pięć miesięcy w określonym terminie, zgodnie z podziałem na semestry szkolne. Dla uczniów okres ten rozpoczyna się 1 września i trwa do 31 stycznia (kolejny semestr trwa od 1 lutego do 30 czerwca). Studenci rozpoczynają semestr 1 października i trwa on do 28 lutego, następnie kolejny – od 1 marca do 31 lipca.

Bilet ważny jest tylko z aktualną legitymacją szkolną lub studencką.

Tagged

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *