Oddaj krew i weź choinkę

Box2 Polecamy Wiadomości
Fot. Szymon Zdziebło/Tarantoga.pl

Już w najbliższy czwartek do Torunia przyjedzie specjalny ambulans Regionalnego Centrum Krwiodawstwa i Krwiolecznictwa w Bydgoszczy. Będzie to ostatnia w tym roku okazja do honorowego oddania krwi.

Ambulans znaleźć będzie można na placu Teatralnym przed Urzędem Marszałkowskim. Dla tych, którzy zdecydują się na oddanie krwi, przygotowano specjalną niespodziankę. Dzięki współpracy z Regionalną Dyrekcją Lasów Państwowych w Toruniu, dawcy zabiorą ze sobą choinki. 

W 2019 roku torunianie mieli okazję oddać krew już 10 razy. Udało się w tym czasie zebrać prawie sto litrów krwi. Udział w akcji mogą brać osoby pełnoletnie, do 65 roku życia, ważące ponad 50 kg. Aby zostać honorowym dawcą, trzeba zabrać ze sobą potwierdzający tożsamość dokument ze zdjęciem. Potrzebny jest także numer PESEL. 

Przed oddaniem krwi zaleca się picie dużej ilości płynów, spożycie lekkiego posiłku, a także ograniczenie palenia papierosów i picia alkoholu, także dzień wcześniej.

Ambulans Regionalnego Centrum Krwiodawstwa i Krwiolecznictwa w Bydgoszczy staje przed Urzędem Marszałkowskim w każdy trzeci czwartek miesiąca, w godzinach 13:00 – 17:00.

Tagged

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *