Oddział covidowy w Szpitalu Miejskim ponownie otwarty

Box2 Wiadomości
Fot. Łukasz Piecyk

Przypominamy, że oddział covidowy w Specjalistycznym Szpitalu Miejskim w Toruniu został zamknięty 1 marca. Po niecałych dwóch tygodniach zaczął on jednak ponownie funkcjonować. Taką decyzję podjął wojewoda Mikołaj Bogdanowicz.

Decyzja o ponownym otwarciu oddziału covidowego podyktowana była zwiększającą się liczbą zachorowań na koronawirusa. Od marca dla pacjentów chorych na SARS-CoV-2 przygotowano 13 łóżek, w tym 5 respiratorowych. Dodatkowo, szpital zapewni 6 łóżek dla pacjentów z podejrzeniem koronawirusa. Od 20 lutego do 10 marca, jak podawał wojewoda Mikołaj Bogdanowicz na ostatniej konferencji prasowej, liczba zakażonych osób wzrosła o 482. Zdaniem wojewody, trzecia fala pandemii nabiera tempa i zwiększenie bazy łóżkowej okazało się koniecznością.

Łącznie w szpitalach w naszym regionie przygotowano 300 dodatkowych miejsc. Pojawiły się one, oprócz toruńskiego szpitala, także m.in. w szpitalach w Brodnicy, Włocławku i w Więcborku.

Tagged

1 thought on “Oddział covidowy w Szpitalu Miejskim ponownie otwarty

  1. jedyny słuszny i …..przynosząc dodatkową kasę oczywiście tzw oddział covidowy, podczas gdy….na inne zablokowane Oddziały kolejni ,odwołania zabiegów, operacji i ….rosnące grono zmarłych, bynajmniej nie na modny w tym sezonie covid w czasie mniemanej “pandemii”

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *