Odnalazła zaginioną chełmżankę. Odebrała list gratulacyjny

Box2 Polecamy Wiadomości
fot. Nadesłane

29 stycznia w Komendzie Powiatowej Policji w Brodnicy, Zastępca Komendanta Miejskiego Policji w Toruniu mł. insp. Małgorzata Jorka wręczyła list gratulacyjny  z podziękowaniami za udzieloną pomoc Pani Grażynie Kłosowskiej. 

„Pani postawa moralna, troska o życie i zdrowie innej osoby, jakimi wykazała się Pani, w pełni zasługuje na pochwały i budzi podziw zarówno mój jak i podległych mi policjantów…”. Tak napisał liście gratulacyjnym kierowanym do tej pani insp. Maciej Lewandowski Komendant Miejski Policji w Toruniu.

Przypomnijmy: 23 stycznia Komisariat Policji w Chełmży przyjął zawiadomienie o zaginięciu 40-letniej kobiety. Dzień później policjanci poprosili o pomoc świadków.

W komunikacie został podany rysopis kobiety. Sygnał dotarł między innymi do miejscowości Grabówiec znajdującego się na trasie pomiędzy Wąbrzeźnem a Brodnicą. Sprzedawczyni ze sklepu rozmawiała z kobietą, która weszła do niego, żeby się ogrzać. Opowiadała ona, że idzie do Brodnicy a potem zamierza udać się do Warszawy.
Po jej wyjściu ze sklepu sprzedawczyni zadzwoniła do córki, aby jej opowiedzieć historię, która jej się przydarzyła. Ta skojarzyła rysopis z jednym z portali społecznościowych, gdzie widziała zaginioną. Kobieta natychmiast zadzwoniła na numer 112. Tak udało się kobietę odnaleźć.

„Na Pani ręce składam również podziękowania dla Pani córki Beaty Guttmann, której właściwa reakcja pomogła przyjść z pomocą osobie znajdującej się w potrzebie” – pisał dalej Maciej Lewandowski. – Ufam, że godna naśladowania wrażliwość obu Pań i prawidłowo ukształtowana postawa społeczna będą cechowały dalsze życie i przyczynią się w przypadkach temu podobnych do propagowania prawidłowych reakcji wśród mieszkańców naszego regionu.”

Tagged

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *