Ogólnopolskie zawody lekkoatletyczne w Toruniu za nami

Box2 Sport Wiadomości
fot. MKL Toruń

31 kategorii u dziewcząt, 32 u chłopców. Cały dzień zmagań. Wiele emocji i rekordów życiowych – tak w skrócie wyglądały ogólnopolskie zawody lekkoatletyczne w Toruniu, które odbyły się w poniedziałek 18 stycznia.

W zawodach wielu swoich reprezentantów wystawił Miejski Klub Lekkoatletyczny Toruń. Jak to w sporcie – jednym poszło lepiej, innym gorzej. Toruński klub reprezentowało więcej zawodników, jednak wymienimy tylko tych, którzy zajęli miejsca na podium.

REKLAMA

Amelia Łapkiewicz zajęła trzecie miejsce w biegu na 60 metrów U-14. Zawodniczka z Torunia pokonała ten dystans w czasie 8,63, co było jej rekordem życiowym. Także trzecie miejsce w biegu na 60 metrów, w takiej samej kategorii wiekowej, tylko wśród chłopców zajął Krystian Żywica z czasem 8,40.

W biegu na 60 metrów U-16 dziewcząt drugie miejsce zajęła Maria Jarosińska, która przebiegła ten dystans w czasie 8,20. W tej samej dyscyplinie i kategorii wiekowej wśród chłopców drugie i trzecie miejsce zajęli Radosław Lach i Antoni Kucharski z czasami: 7,55 i 7,82.

Jeszcze lepiej Radosław Lach zaprezentował się w biegu na 300 metrów U-16, gdzie zajął pierwsze miejsce z czasem 37,62.

Wspomniany wcześniej Krystian Żywica pobiegł także na 200 metrów U-14, gdzie okazał się najlepszy i pokonał ten dystans w czasie 27,14. Na tym samym dystansie w kategorii wiekowej U-16 wśród dziewcząt tryumfowała Maria Jarosińska z czasem 26,17.

W skoku w dal dziewcząt U-20 równych sobie nie miała Anna Matuszewicz, która osiągnęła 6,05 m.

Najlepszy był także Adrian Brzeziński w biegu na 60 metrów mężczyzn. Zawodnik MKL-u Toruń pokonał ten dystans w czasie 6,81 i był to jego rekord życiowy. Ten sam zawodnik był o jedną setną sekundy wolniejszy w biegu na tym samym dystansie w kategorii wiekowej U-18, przez co zajął drugie miejsce. Urodzony w 1998 roku zawodnik brał także udział w skoku w dal. Odległość 7,19 m dała mu drugie miejsce. Zwycięzca skoczył o centrymetr dalej.

Adrian Minklej oddał skok na odległość 6,13 m i zajął drugie miejsce w kategorii wiekowej U-18. Był to jego rekord życiowy.

Bieg na 2000 metrów mężczyzn zdominowali zawodnicy z Torunia. Pierwsze miejsce z czasem 5:22,07 zajął Jędrzej Poczwardowski, a tuż za nim zmagania zakończył Wiktor Szynaka z czasem 5:26,74.

Tagged

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *